Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності

формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності

Назва:
формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
кривонос Ольга Борисівна
УДК 373. 1.013
формування професійно-творчих умінь
студентів медичних коледжів у навчальній діяльності
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті
імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Остапович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А.С. Макаренка, завідувач кафедри
педагогічної творчості.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Попова Олена Володимирівна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди, професор кафедри
загальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор
Тарасевич Ніна Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка, професор кафедри
педагогічної майстерності.
Захист відбудеться 9 квітня 2008 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 053. 04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
Автореферат розісланий 7 березня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми зумовлена змістом вищої професійної освіти людини, який визначений у Законі України «Про вищу освіту» і формулюється як спричинена цілями та потребами суспільства система знань, умінь і навичок, професійних, світоглядних і громадських якостей, що має бути сформована в процесі навчання з урахуванням перспектив розвитку суспільства.
Проблема якості підготовки медичного працівника є виключно актуальною і потребує постійного вдосконалення. За даними трьох незалежних досліджень тільки третина випускників вітчизняних вищих медичних закладів підготовлені на рівні розвинутих професійних умінь і здатні вирішувати основний клас сучасних професійних задач у великому розмаїтті їх нетиповості. А дві третини, що лишилися, мають лише певний рівень знань та навичок, але не вміють достатньою мірою оперувати ними, розв’язувати ускладнені задачі з діагностики, лікування, невідкладної допомоги. Саме тому умови і технології формування вмінь потребують особливої уваги в педагогічному процесі. Крім того, виявлена суперечність між обов’язковим оволодінням галузевими освітніми стандартами, що на сьогодні передбачають широкий спектр власної творчості, та недосконалістю належних дидактичних способів формування необхідних професійно-творчих умінь фахівця.
Аналіз досліджуваної проблеми привів до теоретико-методологічного осмислення поняття “професійно-творчі вміння” майбутнього фахівця медицини. Базовими для розробки досліджуваної проблеми формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності стали роботи філософів, педагогів і психологів з питань: творчості, яка розглядається як синтез різних форм діяльності з метою створення нових якостей матеріального і духовного буття (А.Маслоу, А.Спіркін, К.Роджерс, Е.Фромм), як найважливіший механізм розвитку самого творця (К.Абульханова, А.Брушлинський, А.Матюшкін, М.Поташник, С.Сисоєва, В.Сухомлинський та ін.), як результат пізнавально-творчої діяльності (Ш.Амонашвілі, Ю.Бабанський, Л.Виготський, В.Давидов, В.Кан-Калік, Ю.Кулюткін, М.Лазарєв, І.Лернер, О.Леонтьєв, В.Лозова, А.Лук, М.Нікандров, В.Паламарчук, С.Рубінштейн, М.Скаткін, В.Сухомлинський, Г.Щукіна та ін.); виявлення й розвитку творчого потенціалу особистості (Д.Богоявленська, В.Дружиніна, М.Левитов, А.Матюшкін, К.Платонов, С.Рубінштейн, М.Станкін, Б.Теплов, В.Шадріков); формування професійних та професійно-творчих умінь як найважливішого засобу успішної діяльності, показника професійної майстерності майбутнього фахівця (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: формування професійно-творчих умінь студентів медичних коледжів у навчальній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок