Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК У ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІДО СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СИТУАЦІЯХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

РОЗВИТОК У ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІДО СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СИТУАЦІЯХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК У ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІДО СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СИТУАЦІЯХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ТУРБАН ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 373.51.385(048)
РОЗВИТОК У ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІ
ДО СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СИТУАЦІЯХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ
Спеціальність 19.00.07 — педагогічна і вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ — 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання
Науковий керівник: – дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, директор
Офіційні опоненти: – чл.-кор. АПН України, доктор
психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психологій ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія психології
особистості, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний педуніверситет,
кафедра психології, завідувач
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки
України, кафедра психології
Захист відбудеться 19 вересня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 17 серпня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Поняття спільної діяльності є одним з ключових у сучасній психології. У галузі педагогічної психології, зокрема у психології навчання, воно набуло особливої ваги і статусу пояснювального принципу. Досвід інтенсивної експериментальної і теоретичної розробки цього поняття призвів до формулювання низки уявлень і підходів, а відповідно і практик експлікації змісту останнього у матеріалі психолого-педагогічних досліджень.
Вивчались найрізноманітніші аспекти спільної діяльності: її вплив на формування гуманного ставлення дошкільників одне до одного (В.В.Абраменкова); місце в процесі вирішення учбових задач у діадах (Р.Я.Гузман, Т.Г.Хащенко, Н.П.Щерба); вплив на міжособистісне сприйняття суб’єктів групи (О.І.Донцов); роль у формуванні психологічної готовності школярів до праці (Е.О.Фарапонова); значимість у генезі пізнавальних процесів (В.В.Рубцов) тощо.
Очевидно, що ті зміни, яких зазнала й зазнає система загальноосвітньої підготовки, потребують відповідного, щодо нових завдань, переосмислення, доповнення й верифікації масиву дослідницьких фактів, що обумовлювались традиційними парадигмами. Це сприятиме створенню науково обгрунтованої психологічної бази, покликаної забезпечити несуперечливий перехід дитини від етапу дошкільного до етапу шкільного життя, що можна тлумачити як перехід суб’єкта учіння у інший за своїм змістом простір потенційної невизначеності.
У психологічній літературі поняття невизначеності застосовується у найрізноманітніших контекстах: як невід’ємна умова особистісного становлення (В.Штерн); як іманентна характеристика людської природи (Е.Фромм); як раціональна категорія опису структури особистості (Р.Б.Кеттел); як психологічна складова дитячої гри (Л.С.Виготський); як характеристика внутрішніх суперечностей (Г.С.Костюк); як властивість мислення і атрибут креативності (С.Д.Максименко). У гуманістично орієнтованому напрямкові явище невизначеності отримує статус екзистенціальної категорії (М.Е.Кінг, Ч.М.Цитренбаум) і засадового принципу аналізу психічного (Р.А.Уілсон).
Значна увага проблемі невизначеності приділяється у філософській літературі (Л.М.Курчиков, В.С.Готт, А.Д.Урсул, В.О.Гречанова, П.І.Візір та ін.). У психології дослідження даної проблематики отримало найбільшого розвою в психофізичній сфері (В.В.Плотніков, Г.М.Щекотіхіна); у розгляді невизначеності на сенсорно-перцептивному рівні (Л.Н.Ланда, Є.П.Кринчик, Л.М.Олександрова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК У ПЕРШОКЛАСНИКІВ ЗДАТНОСТІДО СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СИТУАЦІЯХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок