Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЕРНЕННЯ ХВИЛЬОВОГО ФРОНТУ ДИПОЛЬНО-ОБМІННИХ СПІНОВИХ ХВИЛЬ У ПЛІВКАХ ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ

ОБЕРНЕННЯ ХВИЛЬОВОГО ФРОНТУ ДИПОЛЬНО-ОБМІННИХ СПІНОВИХ ХВИЛЬ У ПЛІВКАХ ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ

Назва:
ОБЕРНЕННЯ ХВИЛЬОВОГО ФРОНТУ ДИПОЛЬНО-ОБМІННИХ СПІНОВИХ ХВИЛЬ У ПЛІВКАХ ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Васючка Віталій Іванович
УДК 537.86/.87:530.182
ОБЕРНЕННЯ ХВИЛЬОВОГО ФРОНТУ ДИПОЛЬНО-ОБМІННИХ СПІНОВИХ ХВИЛЬ У ПЛІВКАХ ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ
01.04.03 – радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кріогенної та мікроелектроніки радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Мелков Геннадій Андрійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри кріогенної та мікроелектроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Зависляк Ігор Володимирович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри квантової радіофізики
кандидат фізико-математичних наук
Цвірко Юрій Антонович
начальник науково-дослідного відділу ДП НДІ “Оріон”
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” м. Київ
Захист відбудеться “ 4 червня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.31 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, проспект Глушкова 2, корпус 5, радіофізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий 27 квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Кельник


загальна характеристика роботи
Спінові хвилі, які розповсюджуються в феритових плівках залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ), мають високу добротність, широкий набір хвильових векторів і швидкостей розповсюдження, частоти, що керуються магнітним полем від одиниць до десятків гігагерц. Проте з усієї різноманітності спінових хвиль у феритових плівках найбільше вивчення і застосування отримали довгохвильові магнітодипольні магнітостатичні хвилі (МСХ) з хвильовими числами см-1. В той же час інші – дипольно-обмінні спінові хвилі (ДОСХ) з см-1 мають менший параметр затухання, а їх групові швидкості на 2-3 порядки менші ніж у магнітостатичних хвиль.
Однак існують проблеми, які заважають працювати з ДОСХ. По-перше, ці хвилі неефективно збуджуються мікросмужковою антеною. По-друге, через малу швидкість в дипольно-обмінних хвиль дуже мала довжина пробігу і вони практично не розповсюджуються від точки генерації. По-третє, збуджується не одна хвиля, а цілий набір ДОСХ з різними хвильовими векторами і швидкостями розповсюдження, що веде до їх швидкого розфазування і зникнення макроскопічного сигналу.
В дисертації для вирішення всіх цих проблем використаний метод параметричного обернення хвильового фронту ДОСХ.
Актуальність теми. Використання в якості носіїв інформації у плівках ЗІГ замість довгохвильових МСХ короткохвильових ДОСХ приведе до суттєвого збільшення часу затримки сигналів, зниження втрат і зменшення розмірів плівок та магнітної системи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота над дисертацією виконувалась в рамках держбюджетної науково-дослідної роботи 01БФ052-01 “Енергетично ефективні методи передачі та обробки сигналів НВЧ та оптичного діапазонів” (№ держреєстрації: 0101U002878) та проекту Державного фонду фундаментальних досліджень Ф7/320-2001 “Обернення процесів релаксації обумовлених пружним розсіянням хвиль та коливань” (№ держреєстрації: 0101U006388). Дослідження відбувалися за підтримки Науково-технологічного центру в Україні (Science and Technology Center in Ukraine, грант №3066).
Мета роботи і завдання дослідження: використати короткохвильові повільні слабкозатухаючі ДОСХ у плівках ЗІГ для обробки мікрохвильових сигналів. Об’єктом дослідження є процес параметричної взаємодії спінових хвиль з повздовжньою накачкою подвійної частоти у тонких феритових плівках. За безпосередній предмет дослідження було вибрано обернення хвильового фронту дипольно-обмінних спінових хвиль у плівках залізо-ітрієвого гранату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБЕРНЕННЯ ХВИЛЬОВОГО ФРОНТУ ДИПОЛЬНО-ОБМІННИХ СПІНОВИХ ХВИЛЬ У ПЛІВКАХ ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок