Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,46 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ХОМИН ІРИНА ПЕТРІВНА
УДК 631.11:330.31:330.14
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ
У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
 
Науковий керівник: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник, академік УААН
Ситник Віктор Петрович,
Українська академія аграрних наук,
Перший віце-президент
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Кириленко Іван Григорович,
Національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки” УААН,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
Охріменко Ігор Віталійович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
доцент кафедри біржової діяльності
Захист відбудеться „28” вересня 2007 р. о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, к. 212.
Автореферат розісланий „23” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук О. Г. Шпикуляк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головною передумовою стабільного розвитку сільськогосподарського виробництва за сучасних умов є формування достатнього обсягу ресурсів, необхідних для забезпечення розширеного відтворення в галузі, що зумовлюється, з одного боку, майже повним зносом матеріально-технічної бази, а з іншого – недостатніми можливостями підприємств аграрного сектору економіки забезпечити вирішення цієї проблеми. Певною мірою це сталося через відсутність цілеспрямованої фінансово-економічної політики в аграрній сфері, що особливо проявилось у 90-х роках минулого століття, коли внаслідок негативної дії комплексу суб’єктивних та об’єктивних чинників відбулись відчутні перекоси у системі економічних взаємовідносин сільськогосподарських підприємств із партнерами, які входять в систему агропромислового комплексу.
Не змінилася ситуація щодо ресурсного забезпечення відтворення і після 2000 року, незважаючи на певні позитивні зміни у виробництві сільськогосподарської продукції, оскільки це не супроводжувалось адекватним збільшенням прибутковості виробництва через диспаритет взаємовідносин сільськогосподарських товаровиробників з виробниками засобів виробництва, з одного боку, та переробними підприємствами – з іншого.
Як наслідок, недостатня забезпеченість сільськогосподарських підприємств ресурсами відтворення стала однією з головних причин того, що в них не забезпечується упродовж тривалого періоду не тільки розширене, а й просте відтворення, тому відбувається руйнування вже створеної у минулому матеріально-технічної бази внаслідок зростання рівня зносу наявних основних засобів через неможливість їх своєчасної заміни, що унеможливлює вихід галузі з кризового стану в перспективі.
Це зумовлює невирішеність проблеми ресурсного забезпечення відтворення в галузі, отже, актуальність її дослідження, оскільки вона надто важлива, щоб її ігнорувати, хоча, водночас, варто зазначити, що в цілому проблема відтворення з позицій політекономічних або техніко-економічних глибоко досліджена у працях Ф. Кене, Д. Кейнса, М. Кондратьєва, А. Маршалла, К. Маркса, Д. Рікардо, П. Самуельсона, А. Сміта, М. Фрідмена, Й. Шумпетера. Вагомими є наукові дослідження вітчизняних вчених: В. Андрійчука, І. Кириленка, І. Лукінова, М. Маліка, В. Месель-Веселяка, С. Мочерного, Б. Пасхавера, Г. Підлісецького, М. Туган-Барановського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок