Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАРГІНАЛЬНА ОСОБИСТІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

МАРГІНАЛЬНА ОСОБИСТІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

Назва:
МАРГІНАЛЬНА ОСОБИСТІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
МАСЛОВ АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 17.023.31
МАРГІНАЛЬНА ОСОБИСТІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному технологічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Муляр Володимир Ілліч,
Житомирський державний технологічний університет, завідувач кафедри гуманітарних наук.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Інститут соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, директор;
кандидат філософських наук, доцент
Зелінський Микола Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії гуманітарних наук.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, кафедра філософії (м. Київ).
Захист відбудеться 11 березня 2004 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 10 лютого 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена як потребами практичного характеру, так і необхідністю її наукового аналізу. Здобуття Україною незалежності, зміна суспільного ладу, радикальне переосмислення генеральних орієнтирів привели до кардинальних змін у всій системі суспільних відносин. Життя сучасних народів, суспільних груп та індивідів як в глобальному, так і в національному масштабі відбувається в умовах трансформаційних процесів, постійного ушвидшення їх темпів. Стрімко змінюються стандарти життєдіяльності особистості та соціуму. Відходять в минуле зразки, які ще донедавна вважалися найвищим досягненням людських сил. Відкриваються все нові й нові грані буття людини, життєдіяльності особистості. В цих умовах активно проявляється творча сутність самої особистості, її постійне прагнення невідомого, утаємниченого, екзистенційного.
Особистість – безпосередня дійова особа соціуму, його творець і результат. Будучи органічною ланкою суспільного буття, активним творцем соціальності, вона несе на собі відбиток усіх суперечностей останнього. В життєдіяльності особистості постійно відтворюється гостра потреба соціальної адаптації, буттєвої укоріненості. При цьому постає небезпека бути відторгнутою швидкозмінюваними процесами соціуму, викинутою на його периферію, виявитись на зламі соціального або за його межами. Маргінальність – один з таких прикладів, термінологічно зафіксованих соціальною філософією лише недавно.
Маргінальність, маргінальні процеси, маргінальна людина, маргінальна особистість – явища, які сьогодні стали частиною суспільного та індивідуального життя. Їх наростання в останні десятиріччя – очевидний факт. Маргінальність – це не тільки одна із сторін життєдіяльності людини. Є підстави стверджувати, що в сучасному суспільстві з’явились цілі маргінальні групи, суспільні прошарки, а в загальноцивілізаційному контексті і маргінальні народи. Наростання явища маргінальності в історичному аспекті викликали до життя теоретичну її рефлексію на рівні наукових розвідок.
Посилення уваги до явища маргінальної особистості не випадкове. Воно зумовлене, насамперед, тією роллю, яку відіграють маргінали в сучасних реаліях. Нерідко вони – “дно” суспільного життя. Але й так само нерідко – вони авангард суспільства, провідники майбутнього, його нових форм і зразків. Громадська думка, реакція державних інституцій на явище маргінальності і до сьогодні залишаються, великою мірою, такими, якими вони були впродовж віків – в цілому негативними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАРГІНАЛЬНА ОСОБИСТІСТЬ ЯК ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок