Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСТРОЗЬКА ВОЛОСТЬ У 1565-1608 РОКАХ: формування території, структура землеволодінь та механізм управління

ОСТРОЗЬКА ВОЛОСТЬ У 1565-1608 РОКАХ: формування території, структура землеволодінь та механізм управління

Назва:
ОСТРОЗЬКА ВОЛОСТЬ У 1565-1608 РОКАХ: формування території, структура землеволодінь та механізм управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,04 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “
КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ”
ТЕСЛЕНКО Ігор Анатолійович
УДК 947.78 “16/17”
ОСТРОЗЬКА ВОЛОСТЬ У 1565-1608 РОКАХ:
формування території, структура землеволодінь та механізм управління
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії факультету гуманітарних наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ЯКОВЕНКО Наталя Миколаївна,
завідувач кафедри історії
Національного університету “
Києво-Могилянська академія”.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КРИКУН Микола Григорович,
професор кафедри історії слов’янських країн
Львівського національного університету
імені Івана Франка;
кандидат історичних наук,
СОБЧУК Володимир Дмитрович,
доцент кафедри суспільних дисциплін Кременецького
обласного гуманітарно-педагогічного інституту
ім. Тараса Шевченка.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України.
Захист відбудеться 9 червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1, ауд. 301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету “Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2, корп. 1).
Автореферат розіслано 4 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Мицик Ю.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання, пов’язані з історією роду князів Острозьких, найпотужнішого з-поміж руських аристократичних родів XV-XVII ст., і, зокрема, з життям та діяльністю “некоронованого короля Русі” кн. Василя-Костянтина Костянтиновича (1526-1608), привертають увагу дослідників уже понад півтора століття. На сьогодні накопичився солідний доробок, присвячений дискусійній проблемі першовитоків роду та його генеалогії, ролі Острозьких в історії Православної Церкви й розвиткові освіти та культури, позиціям у міжконфесійній боротьбі кінця XVI – початку XVII ст. тощо. Практично в кожній із цих робіт постулюється як самоочевидне, що Острозькі з другої половини XVI ст. були найбільшими землевласниками Речі Посполитої. Це обумовлювало їхній особливий статус у державі та пояснювало впливовість членів роду в тогочасному соціумі, передусім руському, де Острозьких сприймали як “оборонців і протекторів” Русі-України. Проте у визначенні конкретного майнового потенціалу дослідники до сьогодні не змогли просунутися далі голослівних тверджень про “казкові багатства”, або, в кращому випадку, наведення дуже неточної цифри княжих міст і сіл, що мандрує історіографічними текстами ще з XVIII століття. Тимчасом без відповіді на питання, чим реально обумовлювався суспільний потенціал всесильного роду та якими були реальні, “матеріалізовані” механізми його впливу, годі очікувати поступу не лише в дослідженнях феномену Острозьких, а й взагалі в соціокультурних та соціорелігійних студіях тогочасної історії Русі-України. Відтак, здійснена в даній дисертації спроба вперше відтворити на підставі якнайширшого кола джерел майновий аспект життєдіяльності роду є, без сумніву, актуальною.
Зрозуміло, що в межах одного дисертаційного дослідження неможливо простежити в деталях функціонування усіх латифундій Острозьких, які налічували близько 2 тис. населених пунктів і лише на Волині займали майже третину її площі. В зв’язку з цим головну увагу в дисертаційній роботі зосереджено на гніздовому маєтку – так званій Острозькій волості, що була родовою колискою Острозьких та, водночас, мала символічний статус осердя “Острозького князівства”.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в рамках наукової програми кафедри історії Національного університету “Києво-Могилянська академія” “Східно-Центральна Європа як історичний регіон і геополітична реальність”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСТРОЗЬКА ВОЛОСТЬ У 1565-1608 РОКАХ: формування території, структура землеволодінь та механізм управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок