Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА методІв І ЗАСОБІВ ресурсоЗбережеНнЯ У ВИРОБНИЦТВІ ПАПЕРУ І картонУ з макулатурИ

РОЗРОБКА методІв І ЗАСОБІВ ресурсоЗбережеНнЯ У ВИРОБНИЦТВІ ПАПЕРУ І картонУ з макулатурИ

Назва:
РОЗРОБКА методІв І ЗАСОБІВ ресурсоЗбережеНнЯ У ВИРОБНИЦТВІ ПАПЕРУ І картонУ з макулатурИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КОВАЛЬ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
удк 628.16: 676.12: 628.3: 676.088
РОЗРОБКА методІв І ЗАСОБІВ
ресурсоЗбережеНнЯ У ВИРОБНИЦТВІ
ПАПЕРУ І картонУ з макулатурИ
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України
“Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти України
на кафедрі екології та технології рослинних полімерів
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гомеля Микола Дмитрович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра екології та технології рослинних полімерів,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, м. Львів, кафедра екології та охорони навколишнього середовища, завідувач кафедри
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Денисович Василь Олексійович
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
відділ медичних сорбентів,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “31“ жовтня 2006 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп. Перемоги,37, корп. 21, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ, просп. Перемоги,37.
Автореферат розісланий “29” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05
к.т.н., професор Круглицька В.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Целюлозно-паперове виробництво належить до найбільш крупних споживачів деревини і природної води. Використання макулатури у виробництві паперу і картону дозволяє суттєво знизити споживання природних ресурсів, зменшити забруднення навколишнього середовища. Слід відзначити, що Україна при виробництві паперу і картону займає одне з перших місць у світі по споживанню макулатури. Це зумовлено високими цінами на імпортну целюлозу, незначним об’ємом її виробництва на Україні (у цілому ~ 40 000 т/рік) при суттєвому дефіциті паперової продукції. Сьогодні, за рахунок широкого використання макулатури, виробництво картону досягло рівня 1990 р., коли на Україну поставлялась целюлоза із Росії (526,8 тис. тон у 2004 р., 592,8 тис. тон у 1990 р.). По тарній продукції об’єм виробництва порівнюючи з 1990 р. виріс також суттєво (546,7 млн. м2 у 2004 р., 364,7 млн. м2 у 1990 р.). Стабільний ріст виробництва паперу, картону і тарної продукції відстежується з 1997 р.
Широке використання макулатури у виробництві паперу і картону є економічно вигідним і має велике значення з точки зору ресурсозбереження. Проте, при цьому виникає ряд проблем, пов’язаних з очищенням стічних вод, переробкою і утилізацією твердих відходів, які утворюються у вигляді гідрофільних осадів з вологістю до 99%. Обумовлено це низькою якістю макулатури, порівнюючи з первинною сировиною, що призводить до погіршення утримання маси на сітці, а значить до підвищення забруднення зворотних вод, збільшення втрат сировини зі стічними водами, збільшення об’ємів твердих відходів і кількості свіжої води при виробництві 1 тони готової продукції. При цьому, повторне використання утриманого волокна суттєво обмежене вимогами до якості готової продукції, яка суттєво знижується при збільшенні вмісту дрібно-волоконної фракції в композиції.
Виходячи з цього, розробка технічних і технологічних рішень, які дозволять підвищити ефективність використання волокнистої сировини у виробництві паперу і картону з макулатури, знизити її втрати зі стічними водами, зменшити кількість твердих відходів, вирішити проблеми їх утилізації, знизити споживання природної води і зменшити об’єми стоків при виробництві продукції, є дуже важливою і актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА методІв І ЗАСОБІВ ресурсоЗбережеНнЯ У ВИРОБНИЦТВІ ПАПЕРУ І картонУ з макулатурИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок