Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ США ЩОДО АРАБСЬКИХ КРАЇН ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ (1980-2001 рр.)

КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ США ЩОДО АРАБСЬКИХ КРАЇН ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ (1980-2001 рр.)

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ США ЩОДО АРАБСЬКИХ КРАЇН ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ (1980-2001 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГРЄБЦОВ Владислав Володимирович
УДК 327.001.11(73):(5-15)“1980/2001”(043.3)
КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ США
ЩОДО АРАБСЬКИХ КРАЇН ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ
(1980-2001 рр.)
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми
міжнародних систем та глобального розвитку
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук

Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Коваль Ігор Миколайович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
директор Інституту соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гончар Борис Михайлович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри нової та
новітньої історії зарубіжних країн
кандидат політичних наук
Шмаленко Юлія Іванівна,
Одеський юридичний інститут
Національного університету внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ України,
доцент кафедри історії державності України
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Національної Академії наук України,
відділ трансатлантичних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться 20 червня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії (65009, Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії (65009, Одеса, вул. Піонерська, 2).
Автореферат розісланий 19.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Дудченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Регіон Перської затоки в останні десятиріччя ХХ ст. привертав значну увагу політичних, економічних, військових кіл провідних країн світу. Даний регіон став всесвітньо відомим перш за все завдяки наявності родовищ нафти і природного газу. Стратегічна важливість цих ресурсів не підлягає сумніву. Прагнення оволодіти важелями впливу на процеси ціноутворення на ринку енергоносіїв призводить до суперечностей і конфліктів як на державному рівні, так і серед представників світової бізнес-еліти.
Винятковим даний регіон робить його географічне положення на стику Близького і Середнього Сходу. Встановлення контролю над ним дозволяє чинити вплив на політичні процеси, що відбуваються на значній за розміром території.
Специфіка Перської затоки також полягає у складній етно-конфесійній структурі регіону. Тут арабський світ стикається і взаємодіє з іранською субцивілізацією, проходить грань між найбільшими напрямами ісламу - сунізмом і шиїзмом; в регіоні розташовані головні святині ісламу.
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що наукове осмислення сучасних політичних процесів, що відбуваються на Близькому і Середньому Сході, комплексне вивчення впливу США на ці процеси неможливе без урахування регіону Перської затоки.
Сучасний стан регіональної системи міжнародних відносин дозволяє констатувати, що він, як і раніше, є осередком нестабільності. Доктрина Дж. Буша-молодшого, наполягаючи на існуванні у світі “осі зла”, виділяє серед її основних складових Ірак та Іран. Очевидно, що для США регіон затоки залишається на передовій лінії глобального протистояння, на цей раз з міжнародним тероризмом і режимами, які його підтримують.
Для України події, пов'язані із зоною затоки, мають чимале значення. В останні роки були досягнуті деякі успіхи в налагодженні економічних зв'язків між Україною і країнами цього регіону. Однак подальша активізація політики Києва в цьому напрямку могла б призвести до вагоміших результатів. Ірак, що знаходиться в лещатах санкцій, у разі їх ліквідації становить значний ринок збуту; Україна має певні шанси заповнити частину цієї ніші, враховуючи давні зв'язки Іраку з СРСР і порівняно невелику вартість української продукції.
Потрібно також враховувати, що масштабні політичні потрясіння в цьому районі можуть позначитися на нашій країні. У перспективі проявами негативного впливу може бути поява додаткових труднощів у відносинах України з великими державами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІТИКИ США ЩОДО АРАБСЬКИХ КРАЇН ПЕРСЬКОЇ ЗАТОКИ (1980-2001 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок