Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> макромоделі на основі В-елементів для автоматизованого схемотехнічного проектування пристроїв силової електроніки

макромоделі на основі В-елементів для автоматизованого схемотехнічного проектування пристроїв силової електроніки

Назва:
макромоделі на основі В-елементів для автоматизованого схемотехнічного проектування пристроїв силової електроніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський Політехнічний Інститут”
Василенко Ольга Валентинівна
УДК 621.314.632+658.512.011.56
макромоделі на основі В-елементів для автоматизованого схемотехнічного проектування
пристроїв силової електроніки
Спеціальність 05.09.12 – напівпровідникові перетворювачі електроенергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Промислової електроніки та електронної техніки” Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України,
м. Запоріжжя.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Переверзєв Анатолій Васильович,
Запорізька державна інженерна академія
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Рябенький Володимир Михайлович,
Український державний морський
технічний університет,
зав. кафедрою “Електронних систем”
кандидат технічних наук, доцент
Петергеря Юлія Сергіївна,
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри “Промислової електроніки”
Провідна установа: ВАТ Український НДІ СЕ “Перетворювач” Мінпромполітики України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться “14” жовтня 2002 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.002.06 у Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги 37, тел. 241-76-62.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”.
Автореферат розісланий “ 10 ” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кондра Б.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Моделювання засобами програм автоматизованого схемотехнічного проектування (АСхП) має стати неодмінним етапом при проектуванні пристроїв силової електроніки, зважаючи на широкі можливості аналізу та оптимізації сучасних програм АСхП і високу вартість макетування. Однак, математичне забезпечення АСхП (моделі та алгоритми) розроблялося для дослідження електромагнітних процесів у малопотужних пристроях і виявилося неефективним для аналізу силових пристроїв, для яких характерні велика розмірність та жорсткість математичних моделей схем (ММС), та, як слідство, втрата адекватності та надмірні витрати часу при моделюванні. Трудомісткість моделювання зростає для пристроїв аналогово-цифрового типу, що пов`язано із необхідністю стикування алгоритмів аналізу аналогової та цифрової частини.
Одним з шляхів вирішення проблеми аналізу пристроїв силової електроніки є використання макромоделей для приладів і пристроїв, що має значно скоротити час моделювання при зниженні точності на 5-10% та призвести до зменшення загальних витрат на проектування; однак наявні в бібліотеках програм АСхП макромоделі деяких елементів силової електроніки та імпульсних регуляторів не відповідають вимогам універсальності й економічності, не враховують сучасний стан інструментального та математичного забезпечення АСхП.
Розвиток елементної бази силової електроніки вимагає створення макромоделей для нових приладів і вдосконалення існуючих, тому актуальною є задача створення засобами АСхП за єдиними методиками універсальних макромоделей приладів та пристроїв силової електроніки, зокрема мішаного типу, які характеризувалися б фізичністю, економічністю, простотою створення, редагування і використання. Ускладнення і підвищення жорсткості схем потребує спрощення алгоритмів аналізу, тому актуалізується задача розробки методик економічного функціонального моделювання.
Аналіз математичного забезпечення та інструментальних засобів АСхП показав, що для підвищення адекватності та економічності моделювання пристроїв силової електроніки необхідно використовувати в якості основи для побудови макромоделей В-елементи – програмовні залежні джерела та модульовані опори, у формат яких входять оператори Бульової алгебри та програмування, за допомогою яких можна задавати алгоритм функціонування приладу чи пристрою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: макромоделі на основі В-елементів для автоматизованого схемотехнічного проектування пристроїв силової електроніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок