Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІФУРКАЦІЇ ТА СТІЙКІСТЬ СТАНІВ РІВНОВАГИ СИСТЕМ ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ МАЯТНИКІВ ПІД ДІЄЮ СЛІДКУЮЧОЇ СИЛИ

БІФУРКАЦІЇ ТА СТІЙКІСТЬ СТАНІВ РІВНОВАГИ СИСТЕМ ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ МАЯТНИКІВ ПІД ДІЄЮ СЛІДКУЮЧОЇ СИЛИ

Назва:
БІФУРКАЦІЇ ТА СТІЙКІСТЬ СТАНІВ РІВНОВАГИ СИСТЕМ ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ МАЯТНИКІВ ПІД ДІЄЮ СЛІДКУЮЧОЇ СИЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,29 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П. ТИМОШЕНКА
БАМБУРА ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
УДК 531.011
БІФУРКАЦІЇ ТА СТІЙКІСТЬ СТАНІВ РІВНОВАГИ СИСТЕМ
ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ МАЯТНИКІВ ПІД ДІЄЮ
СЛІДКУЮЧОЇ СИЛИ
Спеціальність 01.02.01 – теоретична механіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті економіки і технологій транспорту
та Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Лобас Леонід Григорович,
Київський університет економіки і технологій транспорту,
завідувач кафедри теоретичної і прикладної механіки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Нікітіна Неллі Володимирівна,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу стійкості процесів;
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Краснопольська Тетяна Сігізмундівна
Інститут гідромеханіки НАН України,
старший науковий співробітник відділу вихорових рухів.
Захист відбудеться “ 26 ” лютого 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий “14” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
доктор фізико-математичних наук О.П. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність тематики дисертації аргументується тим, що в теоретичній механіці назріла необхідність дослідження динамічної поведінки одинарного та подвійного перевернутих математичних маятників під дією асиметричної слідкуючої сили за наявності різних типів характеристик пружних елементів: жорстких, м’яких або лінійних. Несиметрія слідкуючої сили відносно верхньої ланки маятника може зумовлюватись нецентральністю прикладання стискуючого навантаження, неточностями виготовлення, технологічними недосконалостями тощо. В деяких випадках параметри асиметрії (кутовий та лінійний ексцентриситети) можуть бути наперед невідомими величинами і вводитись в систему з метою отримання тієї чи іншої динамічної якості системи.
Починаючи з часів Г. Галілея та Х. Гюйгенса, дослідження динаміки маятників неперервно уточнювались, ускладнювались, розширювались. Особливої інтенсивності та ваги ці дослідження набули з другої половини двадцятого століття після введення в механіку так званих слідкуючих сил. За даними журналу Transactions of the ASME. Applied Mechanics Reviews станом на 2004 р. відповідна бібліографія нараховувала понад 370 публікацій. Безпосередніми попередниками даного дисертаційного дослідження є дисертації І.Г. Борука, Л.Л. Лобас, В.Л. Лобас, захищені в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАНУ в 1998 – 2006 рр. В них розглядались стійкість, біфуркації станів рівноваги та граничних циклів подвійних математичних маятників за більш обтяжливих припущень відносно слідкуючої сили та пружних елементів маятника, ніж в даній дисертації. Одинарний перевернутий математичний маятник в них не досліджувався. Характеристики пружних елементів були або лінійними (І.Г. Борук, Л.Л. Лобас), або нелінійними, але з урахуванням лише однотипності (В.Л. Лобас). Тому дослідження динамічної поведінки маятникових систем зі зняттям цих обмежень є актуальними.
Маятникові системи слугують переконливим свідченням справедливості тези про те, що реальні механічні системи за своєю природою можуть суттєво відрізнятись, а їхні математичні моделі (відповідні динамічні системи) можуть бути ідентичними. Можливо, саме тому ціглерова модель Транс-арабського нафтопроводу у вигляді подвійного математичного маятника набула загального визнання. В даній дисертації ця модель істотно доповнена та розширена.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: БІФУРКАЦІЇ ТА СТІЙКІСТЬ СТАНІВ РІВНОВАГИ СИСТЕМ ПОСЛІДОВНО З’ЄДНАНИХ МАЯТНИКІВ ПІД ДІЄЮ СЛІДКУЮЧОЇ СИЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок