Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИКЛАДНА МІНЕРАЛОГІЯ СУЛЬФІДІВ ЗАЛІЗОРУДНої товщі ІНГУЛЕЦЬКОГО РОДОВИЩА (КРИВОРІЗЬКИЙ БАСЕЙН)

ПРИКЛАДНА МІНЕРАЛОГІЯ СУЛЬФІДІВ ЗАЛІЗОРУДНої товщі ІНГУЛЕЦЬКОГО РОДОВИЩА (КРИВОРІЗЬКИЙ БАСЕЙН)

Назва:
ПРИКЛАДНА МІНЕРАЛОГІЯ СУЛЬФІДІВ ЗАЛІЗОРУДНої товщі ІНГУЛЕЦЬКОГО РОДОВИЩА (КРИВОРІЗЬКИЙ БАСЕЙН)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СМІРНОВА
Ганна Ярославівна
УДК 553.31 : 549.642.31 (477.63)
ПРИКЛАДНА МІНЕРАЛОГІЯ СУЛЬФІДІВ
ЗАЛІЗОРУДНої товщі ІНГУЛЕЦЬКОГО РОДОВИЩА
(КРИВОРІЗЬКИЙ БАСЕЙН)
04.00.20 - мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата геологічних наук
Кривий Ріг – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор геолого-мінералогічних наук, професор Євтєхов Валерій Дмитрович, завідуючий кафедрою мінералогії, кристалографії та родовищ корисних копалин Криворізького технічного університету, Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: | доктор геолого-мінералогічних наук, професор Пирогов Борис Іванович, кафедра мінералогії і геохімії Московської державної геологорозвідувальної академії, Міністерства освіти Російської федерації.
кандидат геолого-мінералогічних наук Педан Михайло Васильович, співробітник науково-дослідного і проектного інституту “Механобрчормет” Державного комітету промислової політики Міністерства економіки України (м. Кривий Ріг).
Провідна установа: | Інститут геохімії, мінералогії і рудоутворення НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться " 27 " серпня 2001 р. о 900 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.04 Криворізького технічного університету (50027, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. 22-го партз'їзду, 11).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці КТУ за адресою 50002, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий " 8 " липня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 09.052.04
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Трунін О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Суть і стан наукової проблеми. Сульфіди відносяться до групи минералів, постійно присутніх у незначній кількості (до 1 об’ємн.%) в залізних рудах Iнгулецького та інших родовищ Криворізького басейну. Оскільки сульфіди є шкідливою домішкою у залізних рудах, в більшості попередніх робіт вивчалась, передусім, їх поведінка при збагаченні руд. Теоретичні дослідження сульфідів були спрямовані, переважно, на з'ясування співвідношення ізотопів сірки у їх складі, геохімічної спеціалізації сульфідних проявів (Я.М.Бєлєвцев та ін., 1962; Б.І.Пирогов, 1969; Е.К.Лазаренко та ін., 1977; Б.І.Пирогов та ін., 1989). Проблеми топомінералогії сульфідів, технологічної мінералогії окремих їх генетичних груп досліджені відносно слабко.
Актуальність теми. З позицій теоретичної мінералогії актуальність теми дисертації визначається важливістю дослідження сульфідів як показників умов утворення залізних руд і вміщуючих порід родовища, а також як самостійного відносно слабко вивченого мінералогічного об'єкту. Практична актуальність роботи обумовлена необхідністю визначення закономірностей варіацій вмісту сульфідів у залізних рудах різного мінерального складу, які формують розріз продуктивної товщі родовища, і виявлення особливостей їх поведінки в процесі виробництва магнетитового концентрату.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з Регіональною науковою програмою вивчення альтернативної мінерально-сировинної бази Криворізького басейну, а також у відповідності до Програми наукової співпраці геологічної служби Iнгулецького гірничо-збагачувального комбінату (ІнГЗКу) і кафедри мінералогії, кристаллографії та родовищ корисних копалин Криворізького техничного унивеситету (КТУ).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є вивчення на прикладі мінерального комплексу залізистих кварцитів і сланців Інгулецького родовища закономірностей просторового розподілу сульфідів у межах його продуктивної товщі а також встановлення закономірностей поведінки піриту і піротину у процесі збагачення бідних магнетитових руд.
Автором було поставлено і вирішено такі основні задачі:–
уточнення основних закономірностей топомінералогії залізистих і сланцевих горизонтів родовища;–
мінералогічне і мінералого-технологічне опробування гірничих виробок кар'єру Iнгулецького гірничо-збагачувального комбинату (IнГЗКу);–
мінералогічне дослідження магнетитових руд і вміщуючих сланців саксаганської світи;–
ідентифікація мінеральних видів сульфідів і вивчення їх розповсюдження в межах продуктивної і вміщуючих товщ родовища;–
дослідження морфолого-анатомічних особливостей сульфідів і характеру зростання їх індивідів з індивідами і агрегатами інших мінералів залізистих кварцитів різних зон продуктивної товщі родовища;–
визначення впливу умов утворення руд (осадконагромадження, динамотермальний метаморфізм, метасоматоз, гіпергенез) на загальний вміст у них сульфідів і співвідношення їх основних мінеральних видів – піриту і піротину;–
вивчення особливостей поведінки сульфідів різних мінеральних відмін залізних руд в процесі їх збагачення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИКЛАДНА МІНЕРАЛОГІЯ СУЛЬФІДІВ ЗАЛІЗОРУДНої товщі ІНГУЛЕЦЬКОГО РОДОВИЩА (КРИВОРІЗЬКИЙ БАСЕЙН)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок