Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ ХУДОЖНІ СВІТИЛЬНИКИ XVI – XX CТ. В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ (історія, типологія, художні особливості)

УКРАЇНСЬКІ ХУДОЖНІ СВІТИЛЬНИКИ XVI – XX CТ. В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ (історія, типологія, художні особливості)

Назва:
УКРАЇНСЬКІ ХУДОЖНІ СВІТИЛЬНИКИ XVI – XX CТ. В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ (історія, типологія, художні особливості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
МАРКОВИЧ МАРІЯ ЙОСИПІВНА
УДК 745. (477)
УКРАЇНСЬКІ ХУДОЖНІ СВІТИЛЬНИКИ XVI – XX CТ.
В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА
ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ
(історія, типологія, художні особливості)
17. 00. 06 – декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, м. Львів.
Науковай керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
член-кореспондент АМУ
Станкевич Михайло Євстахійович
завідувач відділом народного мистецтва
Інституту народознавства НАН України
Офіційні опоненти доктор мистецтвознавства, професор,
Стельмащук Галина Григорівна,
завідувач кафедри історії та теорії мистецтва
Львівської національної академії мистецтв
кандидат мистецтвознавства, доцент,
Слободян Олег Олексійович,
завідувач кафедри загально-художніх та професійно- орінтованих дисциплін Косівського державного
інституту прикладного і декоративного мистецтва
Провідна установа Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „ 8 ” червня 2006 року о „10.00” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській національній академії мистецтв, за адресою: 79011, м.Львів -11, вул. Кубійовича 38.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв (79011, м. Львів-11, вул. Кубійовича 38) .
Автореферат розісланий „ 5 ” травня 2006 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої
доктор мистецтвознавства, професор В.А. Овсійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукової теми визначається загальним розвитком сучасних мистецтвознавчих досліджень національного декоративного мистецтва в загальноєвропейському контексті. Українські світильники XVI-XX ст. – мистецьке явище, тісно пов’язане з церковними інтер’єрами, панськими світлицями та традиційним житлом селян і міщан. Вони демонструють взаємопроникнення західних і розвиток місцевих мистецьких парадигм, віддзеркалюють інтегрованість української культури в загальноєвропейські культурні процеси.
Найбільшого піднесення мистецтво світильників досягло у XVII-XIX ст. У цей час творчо засвоюються ідеї попередніх епох, виникають нові типологічні групи, типи освітлювальних приладів, які стали концептуальними взірцями для проектування перших електричних світильників XX ст.
Завдяки технічному розвитку суспільство отримувало щораз яскравіші та гігієнічно чистіші джерела світла (газові і гасові лампи, електричні жарівки, люмінесцентні лампи, металогалогенні тощо). Водночас художня фантазія, уява і смаки спонукали до запровадження найвишуканіших форм освітлювальних приладів, виконаних ковалями, ливарниками і токарями, склодувами, ювелірами та різьбярами за стильовими вимогами свого часу.
Дослідження освітлювальних приладів як виду декоративно-прикладного мистецтва здійснюється вперше. Це, до певної міри, заповнить існуючу прогалину в українському мистецтвознавстві, хоч окремі аспекти явищ, пов’язаних із світильниками, з’ясовувались у літературі про художній метал, дерево, кераміку. Деяку кількість пам’яток введено в науковий обіг, проте досі не було вивчено цей мистецький феномен у його багатогранній цілості. Можемо сподіватися, що дослідження теми сприятиме художньо-практичній діяльності дизайнерів у сфері освітлювальних приладів.
Таким чином, на підставі нашого дослідження передбачаємо отримати істотні знання про давню мистецьку спадщину світильників і про шляхи розвитку проектних ідей у сучасному промисловому виготовленні освітлювальних приладів так необхідних у громадських, житлових та інших інтер’єрах.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертаційне дослідження розв’язує одне із завдань науково-тематичного напряму: ”Теоретичні та історичні проблеми народної творчості” (шифр 4.16.6.8.), що виконується у відділі народного мистецтва Інституту народознавства НАН України за постановою бюро Відділення літератури мови і мистецтвознавства НАН України, протокол № 8 від 14.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ ХУДОЖНІ СВІТИЛЬНИКИ XVI – XX CТ. В КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МИСТЕЦТВА ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ПРИЛАДІВ (історія, типологія, художні особливості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок