Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,75 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
Імені. Г. С. Сковороди
ТКАЧЕНКО Тетяна Володимирівна
УДК 378.371.13
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний педагогічний університет
ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Рудницька Оксана Петрівна,
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, м.Київ, завідуюча
кафедрою гри на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук, доцент
Рябініна Олена Володимирівна,
Академія пожежної безпеки України
Міністерства внутрішніх справ України,
м.Харків, доцент кафедри соціально-економічних
дисциплін
Провідна установа - Полтавський державний педагогічний університет
ім.В.Г.Короленка, кафедра дошкільної педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 30.01.2001 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університе-ті ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2)
Автореферат розісланий 28.12.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Глибокі соціальні, духовні та економічні зрушення, що відбуваються на межі третього тисячоліття в Україні поставили систему освіти в ряд найважливіших соціальних інституцій. За цих умов особистість педагога, якість його професійної діяльності набувають особливої значущості. У цільовій комплексній програмі “Вчитель” зазначається, що завдяки діяльності педагога реалізується державна політика у створенні інтелектуального, духовного потенціалу нації, розвитку вітчизняної науки, техніки і культури, збереженні і примноженні культурної спадщини й формуванні людини майбутнього. Основні вимоги до педагогічних кадрів і рівня їх підготовки знайшли відображення в Законі України “Про освіту”, Державних національних програмах “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) та “Діти України”. У цьому зв’язку особливої актуальності набуває проблема формування професійно-педагогічної культури вчителів музики, тому що від рівня особистісного, професійного розвитку педагога-, а саме як проблема формування педагогічної культури: майбутніх учителів (Т.Ф.Білоусова, О.В.Бондаревська, М.М.Букач, О.Б.Гармаш, Т.В.Іванова, Т.Н.Левашова, О.П.Рудницька, Ю.М.Рябова та ін.); батьків (Т.Ф.Алексєєнко, І.В.Грєбенніков); викладачів вищої школи (А.В.Барабанщиков, В.В.Гаврилюк, І.Г.Гусєв, І.Ф.Ісаєв, С.С.Муцинов та ін.
Автори розглядають педагогічну культуру як системне динамічне утворення (О.Б.Гармаш, С.Д.Омельченко), синтез компонентів (А.В.Барабанщиков, С.С.Муцинов, В.І.Писаренко), інтегральну якість (Т.Ф.Алексєєнко, Т.В.Іванова, І.Ф.Ісаєв, Н.О.Комар).
Питанням професійної підготовки вчителя музики на музично-педагогічних факультетах приділяється значна увага: Л.Г.Арчажнікова досліджує професійну компетентність і методичну оснащеність учителя, його загальнопедагогічні та спеціальні уміння і навички; В.Муцмахер наголошує на формуванні вольових і пізнавальних якостей учителя музики; О.Н.Коробко і Ю.С.Глухов серйозну увагу приділяють формуванню музичних смаків майбутніх учителів як необхідної форми розвитку їх музичної свідомості – інтегральної якості професійної структури особистості; Л.О.Смирнова виділяє прогностичну, професіографічну модель учителя музики, до складу якої входять його професійні якості та особливості, професійні знання, уміння, навички, професійні здібності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок