Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм формування та використання державного бюджету (на матеріалах підприємств АПК)

Механізм формування та використання державного бюджету (на матеріалах підприємств АПК)

Назва:
Механізм формування та використання державного бюджету (на матеріалах підприємств АПК)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,97 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
ЛАВРУК ВІТАЛІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 631.162:657.3
Механізм формування та використання державного
бюджету (на матеріалах підприємств АПК)
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Подільській державній аграрно-технічній академії
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, академік УААН
САБЛУК Петро Трохимович, директор Інституту
аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ОСАДЕЦЬ Семен Степанович, Київський
національний економічний університет,
кафедра фінансів підприємств і страхової справи
кандидат економічних наук, доцент
ПУТЯТІНА Алла Костянтинівна,
Національний аграрний університет,
кафедра фінансів і кредиту
Провідна установа: Київський університет імені Тараса Шевченка (кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту)
Захист відбудеться “_21__” __березня_ 2000 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д.26.350.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН,
м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий “_21_” __лютого__ 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук Малік М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Після набуття Україною суверенітету розпочався процес становлення національної фінансової системи, важливою складовою якого є збільшення грошових ресурсів централізованого фонду держави, як об’єктивної економічної реальності, властивої фінансовим системам усіх розвинених держав. Однак соціально-економічна криза та реформування виробничо-трудових відносин викликають певні зміни в основних складових економічного та фінансового потенціалу країни. За цих умов значну роль, як у самій структурі ринкових відносин, так і в механізмі їх регулювання з боку держави, відіграє бюджет, виступаючий невід’ємною часткою ринкових стосунків і важливим інструментом реалізації державної політики.
Тому дослідження самої суті державного бюджету і характерних особливостей його формування, функціонування і способів використання в інтересах інтенсивного та ефективного розвитку промислового і сільськогосподарського виробництва має велике теоретичне та практичне значення. Особливої уваги заслуговує аграрний сектор економіки, виступаючий специфічною і важливою складовою ланкою всього народного господарства України, в якому одне з основних місць відводиться сільському господарству. Цій галузі в даний час необхідно приділити особливу увагу як з боку господарюючих структур так і бюджету.
У дослідження практичних завдань, розробку теоретично-методологічних аспектів бюджетних взаємовідносин з господарюючими суб’єктами в аграрному секторі економіки вагомий внесок зробили такі відомі українські вчені-економісти, як О.Василик, В.Грушко, М.Дем’яненко, П.Лайко, М.Малік, С.Осадець, В.Панскова, Б.Пасхавер, Д.Полозенко, А.Путятіна, П.Саблук, В.Федосов та інші.
Однак цілий ряд питань, щодо формування та використання бюджету, до цього часу залишаються недостатньо дослідженими. В своїх наукових працях більшість вчених надавали увагу в основному макроекономічним проблемам. В цей же час механізм взаємовідносин бюджету з підприємствами АПК досконало не досліджувався, або ж вивчався тільки у напрямку висвітлення проблем податкової політики. Крім того, значна частина досліджень проводилась до ринкових перетворень і тому окремі положення потребують нового погляду з врахуванням сучасного стану економіки країни. В зв’язку з цим виникає потреба проведення комплексних досліджень процесу ефективного виконання державного бюджету підприємствами і організаціями АПК та розробки основних напрямків вдосконалення їх взаємовідносин в перспективі, з урахуванням специфіки перехідного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізм формування та використання державного бюджету (на матеріалах підприємств АПК)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок