Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Антропонімія надазовських греків у її відношеннях з українською та російською антропоніміями

Антропонімія надазовських греків у її відношеннях з українською та російською антропоніміями

Назва:
Антропонімія надазовських греків у її відношеннях з українською та російською антропоніміями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,42 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Аналізований фактичний матеріал свідчить, що семантичні типи прізви
щ греків відповідають основним типам більшості ареальних, н


ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кравченко Валентина Олександрівна
УДК 81’373.23
Антропонімія надазовських греків
у її відношеннях з українською та російською антропоніміями
Спеціальність: 10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Отін Є.С.,
завідувач кафедри загального мовознавства та
історії мови Донецького національного
універститету
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук
Желєзняк І.М.,
головний науковий співробітник відділу
термінології та ономастики Інституту
української мови НАН України
кандидат філологічних наук
Познанська В.Д.,
доцент кафедри української мови
Донецького національного університету
Провідна установа – Луганський державний педагогічний
університет ім.Тараса Шевченка, кафедра
української філології та загального мово_
знавства
Захист дисертації відбудеться “ 28 ”  травня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 по захисту дисертацій Донецького національного університету за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24 (кімн. 309).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розісланий 25 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д. філол. н., проф. М.Г.Сенів


Загальна характеристика роботи
Необхідність багатоаспектного вивчення ономастичної спадщини, що становить невід’ємний атрибут лексичної системи кожної національної мови, обґрунтована у працях багатьох дослідників, оскільки онімна лексика акумулює матеріальний, культурний, історичний досвід суспільного середовища, в якому вона зароджується і функціонує. У зв’язку з цим великого значення набуває наукове осмислення особливостей ономастикону усіх народів, що проживають на території України, зокрема малих етнічних груп населення, для яких проблема збереження культури і мови особливо актуальна. Один із таких етносів – греки. Переселившись із Криму понад двісті років тому, вони компактно оселилися у Північному Надазов’ї і заснували м.Маріуполь і 20 поселень поблизу нього.
Надазовські греки розрізняються за мовною ознакою. Частина їх користується кримськорумейським наріччям (близьким до північних діалектів новогрецької мови), інші – урумським наріччям, яке належить до тюркської групи мов. Етноніми “румеї” й “уруми”, що відповідають цим групам, мають спільне походження – від назви Візантії як нового Риму і столиці Східно-Римської імперії ?пмз – ?им. Мовна ситуація Надазов’я повторила загальну картину розселення греків громадами у Криму, оскільки нові села засновувалися вихідцями із кількох кримських поселень і їх мова була зрозумілою для спілкування всіх мешканців. Нині і уруми, і румеї називають себе “греками”, а свою мову – “грецькою”..
Румейське й урумське наріччя неоднорідні і складаються з говірок, на кожній із яких спілкуються мешканці кількох сіл. Румейське наріччя представлене п’ятьма говірками (за загальноприйнятою класифікацією І.І.Соколова). О.М.Гаркавець – дослідник урумського наріччя – вважав його самостійною мовою і виділив у ньому чотири “опорних” говірки залежно від зменшення в них кипчацьких і зростання огузьких елементів. Водночас мова урумів “відрізняється надзвичайно міцним грецьким субстратом, який охоплює всі її структурні рівні” (О.М.Гаркавець), а говірки румейського наріччя характеризуються наявністю значної кількості тюркізмів, що є результатом “етнічної двомовності, яка існувала в румеїв у Криму” (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Антропонімія надазовських греків у її відношеннях з українською та російською антропоніміями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок