Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (20-80 рр. ХХ ст.)

ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (20-80 рр. ХХ ст.)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (20-80 рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
МКРТІЧЯН ОКСАНА АЛЬБЕРТІВНА
УДК 374 (091)
ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (20-80 рр. ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії педагогіки
та порівняльної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ваховський Леонід Цезаревич,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
декан історичного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Нагорний Юрій Миколайович,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри соціальної педагогіки.
 
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться ”26” квітня 2007 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано ”22” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнецова О.Ю.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Процес соціальних, політичних та економічних зрушень у сучасному суспільстві супроводжується глибокими кризовими явищами (падінням ролі сім’ї, відсутністю тісної співпраці сім’ї і школи, зростанням бездоглядності, пияцтва, наркоманії, правопорушень у молодіжному середовищі), що актуалізує соціально-педагогічну діяльність і необхідність підтримки людини з боку держави та суспільства.
На державному рівні велику роль в ефективній організації соціально-педагогічної діяльності серед сучасної молоді відіграють Декларація „Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні” (1992), Закон „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”.
Виходячи з аналізу нормативних документів та науково-педагогічних джерел, соціально-педагогічна діяльність, охоплюючи всі ланки життєдіяльності суспільства, є багатоаспектною і не може обмежуватися тільки школою. Тож, однією з найбільш актуальних проблем сьогодення постає створення сприятливого середовища для виховання особистості, формування й розвитку її інтересів, вироблення вмінь та навичок підлітка в закладах позашкільного типу. Тенденції розвитку соціально-педагогічної роботи в позашкільних установах знайшли відображення в положеннях „Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті”, де зазначається, що позашкільне виховання, яке реалізується через діяльність спеціальних закладів, покликане сприяти „розвитку здібностей, талантів та обдарувань дітей і молоді, задоволенню їхніх інтересів і запитів”. Позашкільна діяльність є невід’ємною частиною соціально-педагогічної роботи, а позашкільні заклади – одним із складників соціально-педагогічної системи.
За багаторічну історію соціально-педагогічна теорія та практика накопичила, теоретично осмислила та систематизувала цінний соціально-педагогічний досвід, що становить підґрунтя для визначення перспектив його творчого впровадження в сучасних умовах, зокрема з організації роботи соціального педагога в позашкільних установах.
Аналіз науково-педагогічної літератури засвідчує, що проблеми змісту соціально-педагогічної діяльності з різними категоріями дитячого населення висвітлювали М. Барахтян, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ (20-80 рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок