Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік та аналіз операцій банку з цінними паперами

Облік та аналіз операцій банку з цінними паперами

Назва:
Облік та аналіз операцій банку з цінними паперами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,93 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний економічний університет
Роганова Ольга Ярославна
УДК 657.222
Облік та аналіз операцій
банку з цінними паперами
Спеціальність 08.06.04 – “Бухгалтерський облік, аналіз та аудит”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Кіндрацька Любомира Максимівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри обліку в кредитних і бюджетних
установах та економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Примостка Людмила Олександрівна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук,
Ричаківська Віра Іванівна,
Національний банк України,
головний бухгалтер – директор Департаменту
бухгалтерського обліку
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра обліку та аудиту,м. Київ
Захист відбудеться " 6 " червня 2005 р. о 16 – 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.07 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий " 6 " травня 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Герасимович А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток фінансового ринку як механізму накопичення та інвестування капіталів – необхідна умова подолання кризових явищ в економіці України. Особливим сегментом фінансового ринку є ринок цінних паперів, який впливає не лише на перерозподіл власності, а й на рух вільних коштів між підприємствами різних видів економічної діяльності. Ринок цінних паперів також дає можливість інвесторам отримувати доходи не тільки від вкладання коштів безпосередньо у виробництво, а й від надання грошей у користування.
За період командно-адміністративної системи в економічній науці сформувався погляд на ринок цінних паперів як на об’єкт, відірваний від реального виробництва. Такий підхід досі перешкоджає його неупередженому сприйняттю та вивченню, тому вітчизняний ринок цінних паперів поки що функціонує не повною мірою. Зміцнення економіки і сприятливі зміни у законодавчо-нормативній базі здатні активізувати подальший його розвиток та удосконалення механізмів роботи.
На ринку цінних паперів взаємодіють різні суб’єкти господарювання, серед яких банки як спеціалізовані фінансові інститути посідають чільне місце, виступаючи у ролі емітентів, інвесторів, фінансових посередників та інфраструктурних учасників. Зростання частки цінних паперів у кредитно-інвестиційному портфелі банків викликає необхідність пошуку ефективних механізмів управління портфелем цінних паперів, що зумовлює підвищення ролі бухгалтерського обліку та економічного аналізу як складових системи економічної інформації. Останнім часом сталися суттєві зміни в нормативно-правовому регулюванні обліку операцій з цінними паперами, зокрема переглянуто підходи до їх оцінки, визнання зменшення корисності, методики амортизації дисконту і премії, що потребує наукових досліджень у даній сфері.
Вивченню проблем організації і методології бухгалтерського обліку в українських банках, у тому числі і питанням обліку цінних паперів, присвячені праці вітчизняних учених та фахівців – А.М. Герасимовича, Л.М. Кіндрацької, В.Б. Кириленко, В.І. Ричаківської. Розробкою методики оцінки та аналізу цінних паперів займалися західні вчені, такі як Дж. Вільямс, М. Гордон, Г. Марковітц, Дж. Лінтнер, Дж. Тобін, Дж. Трейнор, В. Шарп. З появою фондових ринків у постсоціалістичних країнах проблематику інвестицій у цінні папери вивчають вчені-економісти І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Облік та аналіз операцій банку з цінними паперами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок