Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕНЕДЖМЕНТ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

МЕНЕДЖМЕНТ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

Назва:
МЕНЕДЖМЕНТ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Клименко Наталія Анатоліївна
УДК 338.24:631.14:339.564 [477]
МЕНЕДЖМЕНТ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович -
Національний аграрний університет, завідувач
кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, Заслужений
діяч науки і техніки України
Завадський Йосип Станіславович -
Національний аграрний університет, завідувач
кафедри менеджменту та маркетингу
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник
Скрипніченко Марія Іллівна -
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу моделювання
економічного розвитку
Провідна установа – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональних проблем розвитку і розміщення сільськогосподарського виробництва, м. Київ
Захист відбудеться 20 грудня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий „ 19 “ листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ступінь розвиненості національної економіки будь-якої держави світу та місце в світовій економічній системі значною мірою визначаються здатністю до максимального використання внутрішнього потенціалу окремих галузей АПК і створення якісних переваг із ведення торговельних операцій за межами країни. Така домінуюча в світовій економічній науці та господарській практиці концепція економіки ринку ставить перед Україною в перехідний період її розвитку завдання не лише внутрішнього гармонізованого розвитку та нарощування експортного потенціалу, а й одночасного створення стійких передумов формування взаємовигідних стосунків з зовнішнім економічним середовищем.
На актуальність цих положень, що мають значення державної ваги, та необхідність їх вирішення вже найближчим часом звернуто увагу в Указі Президента України “Про заходи щодо розвитку продовольчого ринку та сприяння експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів” № 601/2001 від 7 серпня 2001 р.
Вирішення проблеми стійкого нарощування обсягів виробництва й експортного потенціалу галузей АПК України характеризується підвищеним рівнем складності, тому що вона охоплює агропромислове виробництво, його ефективність, державну політику в цій сфері, демографічні фактори, соціально-економічні умови формування ринків агропродовольчої продукції та експортного потенціалу підприємств і регіонів, тенденції зовнішньоекономічної діяльності тощо.
Проблемі формування і практичної реалізації експортного потенціалу України присвячено праці вчених економістів–аграрників. Зокрема, питання оптимізації експортного виробництва в аграрній сфері та удосконалення аграрного менеджменту знайшли своє відображення в наукових публікаціях відомих вчених–економістів В.Г. Андрійчука, В.І. Бойка, П.І.Гайдуцького, В.П. Галушка, Й.С.Завадського, В.А. Кадієвського, А.М. Кандиби, С.М. Кваші, І.І. Лукінова, А.М. Макаренка, П.О. Мосіюка, Б.Й. Пасхавера, М.І.Скрипніченко, С.І. Соколенка, А.А. Фесини, В.К. Черняка, А.Е. Юзефовича, О.М. Шпичака, В.В. Юрчишина та інших.
У той же час багато сторін її залишаються нерозкритими і потребують вивчення. Це пов'язано з тим, що в нових умовах господарювання створюються принципово інші передумови формування внутрішнього ринку та реалізації експортних можливостей, потребують розробки нові механізми організаційно- економічного супроводження зовнішньоекономічної діяльності в аграрній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕНЕДЖМЕНТ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок