Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

Назва:
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЧЕРНИШ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 347.13
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ
РОЗВИТКУ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України, заслужений працівник освіти України
ПІДОПРИГОРА Опанас Андронович,
Київський національний аграрний університет,
професор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
академік АПрН України
КУЗНЄЦОВА Наталія Семенівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор
кандидат юридичних наук,
НЕМИРОВСЬКА Олена Віленівна,
Святошинський районний суд м. Києва,
суддя
Провідна установа: Одеська національна юридична академія Міністерства освіти і науки України, кафедра цивільного права, м. Одеса.
Захист відбудеться “29____” жовтня 2003 р. о 12.00____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 27____” вересня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З проведенням в Україні правової реформи набули актуальності питання переосмислення ролі та місця нотаріату в правовій системі України. Радянський період існування нашої держави характеризувався державними (тобто публічними) засадами діяльності нотаріату. На сьогодніНині нотаріат в Україні базується на двох типах – публічному (державному) і латинському (вільному). Латинський нотаріат остаточно, хоча не вперше та не в повній мірі, вНотаріат латинського типу увійшов дов правовоїу системиу України з прийняттям в 1993 році Закону України “Про нотаріат”, який ввів у вітчизняну правову систему інститут приватного нотаріуса, і майже за десять років свого існування довів свою доцільність та безспірні переваги. Принципи латинського нотаріату, на яких ґрунтується його система, поряд з аксіомами римського права, на яких побудоване сучасне приватне право багатьох високорозвинених країн світу, які реципіювали це право,, і саме в яких саме поширений нотаріат зазначеного типу, з гідністю пройшли випробування часом, що такожеж свідчить про доцільність необхідність подальшого і всебічного переходу розвитку українського нотаріату на засадахи латинського. В Україні існують всі передумови для сприйняття в повному обсязі цих принципів.
Розвиток цивільного обороту, розширення кола об’єктів та суб’єктів приватної власності обумовлюють зростання попиту потреб населення в нотаріальних послугах. Сучасний нотаріат як орган безспірної юрисдикції захищає суб’єктивні права і законні інтереси фізичних та юридичних осіб, надаючи правочинам публічної довіри і більшої доказової сили документам, завдячуючи чому нотаріальна діяльність отримує офіційне визнання від імені держави. Крім того, нотаріат виконує превентивне завдання, запобігаючи суперечкам між сторонами цивільних правовідносин, захищаючи права осіб від можливих порушень у майбутньому, утверджуючи між ними стабільні й передбачувані стосунки, він є важливим чинником формування правової держави.На практиці нотаріус є найбільш доступним захисником прав і законних інтересів громадян, який здатен юридично закріпити майнові та особисті немайнові права учасників безспірних правових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ НОТАРІАТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок