Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОУКРАЇНІСТИКИ в НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ в. яГИЧА

ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОУКРАЇНІСТИКИ в НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ в. яГИЧА

Назва:
ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОУКРАЇНІСТИКИ в НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ в. яГИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут української мови
Маньковська
Тетяна Олександрівна
УДК 811. 161. 2’ 42 = 163. 42
ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОУКРАЇНІСТИКИ
в НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ в. яГИЧА
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі рідної мови та методики її викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, МОН України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент ГУЗАР Олена Володимирівна, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри рідної мови та методики її викладання.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор ПОЛЮГА Левко Михайлович, Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, провідний науковий співробітник відділу української мови;
кандидат філологічних наук, доцент ПЕРЕДРІЄНКО Віталій Аркадійович, Київський славістичний університет, доцент кафедри української філології.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника МОН України, кафедра української мови, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “ 29 ” березня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 в Інституті української мови НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “ 26 ” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І.А. Самойлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
До сонму “патріархів славістики”, таких як Й. Добровський, В. Копітар, П. Шафарик, Ф. Міклошич, безперечно, належить і В. Ягич – один із найавторитетніших славістів останньої третини XIX – початку XX ст., який не тільки усе життя самовіддано працював для розвою слов’янознавства як науки, але й вивів його – завдяки редагованому ним часопису “Архів слов’янської філології” – на європейський рівень.
Беручись за вивчення лінгвоукраїністичного сегмента в науковій спадщині В. Ягича, ми насамперед спробували з’ясувати, чому вкрай зайнятий професор, який не жив в Україні і не володів українською, завжди жваво цікавився українською мовою та дослідженнями українських мовознавців, зокрема О. Потебні, П. Житецького, К. Михальчука, О. Огоновського, І. Франка й багатьох інших, неодноразово виступаючи з ґрунтовними рецензіями на їхні праці.
Українська мова була однією з ланок у слов’янській етнокультурній цілісності, як її розумів Ватрослав Ягич. Він був славістом у найширшому розумінні цього слова і мріяв про культурне об’єднання слов’янства. Його конкретні кроки до втілення цієї мрії – засновані й редаговані ним “Архів слов’янської філології” та багатотомна “Слов’янська енциклопедія”. Для українського мовознавства ці авторитетні всеслов’янські видання були, без перебільшення, настіж розчиненим “вікном у Європу”, інша річ – наскільки повно і якісно воно себе в ньому продемонструвало.
Багатьом українським ученим В. Ягич дав доступ до свого “Архіву”, багатьом допоміг із стипендією та “працевлаштуванням”, декотрим сприяв у кар’єрному зростанні, а всім, хто бажав з ним спілкуватися – чи то в листах, чи то особисто, – ніколи не відмовляв у цьому. Цілком очевидно, що в названому контексті вплив В. Ягича на українське мовознавство – настільки ж незаперечний, наскільки й малодосліджений.
Окремі питання, пов’язані з особистістю В. Ягича, його внеском в українське мовознавство і його взаєминами з українськими ученими, вже розглядалися вітчизняними мовознавцями. Так, сучасники Ватрослава Ягича: І. Зілинський, В. Дем’янчук, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ЛІНГВОУКРАЇНІСТИКИ в НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ в. яГИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок