Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ

Загрузка...

ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ / сторінка 9

Назва:
ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Із зникненням СРСР та проголошенням курсу на демократизацію України, розпалася система багаторівневого та жорсткого державного контролю над засобами масової інформації, повернення до практики політичної цензури здавалось неможливим. Однак, об’єктивна залежність ЗМІ від своїх власників, прагнення політичного контролю над медіа, законодавча неврегульованість питання цензури сприяли поступовому відродженню цього явища, починаючи з середини 90-х років ХХ ст. Системного характеру політична цензура набула в період 2002-2004 рр. Необхідність зберігати видимість демократичності та неможливість проведення прямої цензури через спеціально уповноважений державний орган спричинили маскування цього явища в інших, непрямих формах – через власників, менеджмент, судові позови, стимулювання самоцензурування тощо. Невизнання державними органами та їх посадовими особами цієї проблеми, намагання її евфемізувати спростовуються аналізом медіа-сектора на предмет конкретних проявів цензури, існуванням у громадській думці твердої переконаності щодо розповсюдженості цього явища, експертними опитуваннями журналістів. Убезпечення сфери мас-медіа від політичної цензури, на думку автора, можливе через якісну зміну формату політичних відносин і усунення об’єктивно існуючих та штучно створених умов, які сприяють її поширенню.
У висновках узагальнюються основні положення та результати дослідження.
Оскільки магістральний поступ України визначений інтеграцією в європейські та євроатлантичні структури, то виникає необхідність приведення інституційної та змістовної складових вітчизняної політики у відповідність до сповідуваних міжнародним співтовариством ідеалів і цінностей. У цьому контексті незалежні та об’єктивні у своїй інформаційній політиці медіа, поряд з іншими структурами громадянського суспільства, виступають одним із чинників забезпечення стабільності політичної системи та незмінності демократичних форм суспільно-політичної діяльності. Аналіз державної політики в сфері медіа і поточна ситуація в медіа-секторі свідчать, що вказані принципи належним чином не сприймаються представниками державної влади та не втілюються у реальне життя.
Доведено, що впродовж незалежного існування України система державного управління інформаційною сферою, успадкована нею від СРСР, зазнала кардинальних інституційних, правових, змістовно-діяльнісних змін, а також змін у питаннях компетенції та повноважень окремих регулюючих органів. У нинішньому вигляді ця система включає в себе інститути президента, парламенту та уряду в рамках їхніх повноважень, низку центральних органів державної виконавчої влади, а також різні консультативно-дорадчі органи й структурні підрозділи в органах місцевої влади, що покликані визначати, здійснювати і контролювати проведення державної інформаційної політики. Кожен елемент цієї системи у своєму функціонуванні тим чи іншим чином дотичний до проблем незалежних засобів масової інформації, забезпечення свободи слова, і, отже, аналіз їхньої діяльності дає змогу охарактеризувати якісне наповнення процесів у системі взаємодії “ЗМІ – влада”.
Хоча інституційна складова державної політики щодо ЗМІ сформувалася в ході тривалого пошуку найбільш ефективної моделі управління інформаційною сферою, цей процес в окремих аспектах характеризувався певною хаотичністю. Аналіз доводить, що численні реорганізації, зміни керівництва державних структур, відповідальних за інформаційну сферу, практично завжди проводилися в ключі загальної оптимізації системи державного управління та логічно вписувалися у зміну балансу сил всередині правлячої еліти. Подібні зміни були зумовлені потребами політиків та державних діячів у підвищенні власного політичного статусу, в отриманні додаткових інструментів впливу на політичну ситуацію, у набутті контролю над інформаційною сферою.
Вказано на відсутність стратегічного бачення та послідовного здійснення державної політики у сфері інформації. Українська держава, в особі свого вищого керівництва та численних спеціально створених структур, і сьогодні не в змозі повною мірою докластися до формування національного інформаційного простору, визначати пріоритети його розвитку, гарантувати інформаційну безпеку країни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок