Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ

Загрузка...

ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ

Назва:
ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ГАВРАДА Ігор Остапович
УДК: 321:351 (477)
ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:доктор політичних наук, професор
Круглашов Анатолій Миколайович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри політології та державного управління | Офіційні опоненти: |
доктор політичних наук, доцент
Тихомирова Євгенія Борисівна,
Рівненський інститут слов’янознавства
Київського славістичного університету,
завідувач кафедри міжнародної інформації
доктор історичних наук, професор
Фісанов Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри міжнародної інформації |
Провідна установа | Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України
Захист відбудеться 03.05.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012 м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012 м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 02.04. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Катеринчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політичні процеси постсоціалістичних країн у цілому спрямовані на реформування суспільно-політичних відносин і на зміну способів функціонування політичної системи відповідно до демократичних принципів. У ході трансформаційних перетворень зазнають змін зміст і характер діяльності основних суспільно-політичних інститутів, їхнє місце та роль у політичному процесі. Особливо актуалізується питання становлення та ефективного функціонування тих інституцій, які покликані у демократичному суспільстві забезпечувати можливість контролю громадськості за діями політичних акторів та владно-державних структур.
За таких умов на передній план виходить необхідність створення повноцінної, дієвої системи незалежних засобів масової інформації, які через властиву їм функцію інформування могли б якомога повніше та об’єктивніше висвітлювати суспільно значимі події і тим самим сприяли б прозорості механізмів здійснення влади та забезпечували ефективний громадський контроль. Досвід західних розвинених демократій, а також постсоціалістичних країн Центральної та Східної Європи свідчить про неабияку значимість вільних мас-медіа у забезпеченні реальної демократизації політичної сфери. Очевидно, що у багатовимірних процесах суспільної трансформації, які відбуваються в Україні протягом останніх п’ятнадцяти років, своє місце знайшли непрості, а часом і суперечливі перетворення у сфері діяльності засобів масової інформації. І оскільки створення нової конфігурації мас-медіа відбувалося в умовах системних соціально-політичних змін і спочатку, по суті, базувалося на реформуванні успадкованих від СРСР державних ЗМІ, то це наклало якісний відбиток на змістовну наповненість діяльності мас-медіа.
Водночас одним із найвпливовіших чинників у сфері поширення масової інформації була і залишається держава з її численними структурами, які в рамках своїх повноважень так чи інакше доклалися до процесу становлення нових ЗМІ в Україні. Саме в рамках державних інститутів, як правило, якщо не визначалися, то принаймні окреслювалися основні напрямки та характер еволюції системи мас-медіа. Аналіз державної політики стосовно ЗМІ дає змогу скласти цілісне уявлення про реальне ставлення українського політикуму до проблеми свободи слова, про зусилля органів державної влади держави щодо її забезпечення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ЩОДО ЗМІ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок