Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТОМЧУК ОЛЕСЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 33.658.3: 338.432.658.818.3
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мосіюк Пилип Омелянович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки
аграрного сервісу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавська державна аграрна академія,
завідувач кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович,
Дніпропетровський державний фінансово-
економічний інститут,
завідувач кафедри фінансів
Провідна установа – Інститут економіки НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 26 грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий ___ листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринковий розвиток сільськогосподарського виробництва потребує нових підходів в економічних відносинах з сферою забезпечення його енергоресурсами. Енергозабезпечення може бути ефективним лише в умовах функціонування таких економічних механізмів, які створюють економічну заінтересованість як постачальників так і споживачів в енергоносіях та енергетичних техніко-технологічних засобах виробництва.
Значний негативний вплив на такі відносини здійснює сучасний кризовий стан в економіці України. Так, з року в рік скорочуються обсяги забезпечення сільського господарства енергоресурсами. Зростає дефіцит енергетичних потужностей в землеробстві і тваринництві. Економічні взаємовідносини між аграрними товаровиробниками та постачальниками енергетичних ресурсів будуються переважно на монополізмі послідніх. Ціновий механізм взаємовідносин вимагає приведення його до умов ринкової економіки при одночасній перебудові вертикальних і горизонтальних зв’язків з виробництвом.
Питання розвитку економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства завжди були в полі зору науковців, спеціалістів та практиків і одержали належне відображення у наукових працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів: В.Г.Більського, А.А. Бугуцького, П.І. Гайдуцького, Дж. Долана, Д. Ліндсея, Ф.В. Зінов’єва, В. В. Ковриги, О.В. Мороза, П.О.Мосіюка, В.І. Перебийніса, П.Т.Саблука, З. Л. Северенчука, В.Й. Шияна, В.В. Юрчишина та ін.
Проте, система економічних відносин із приводу забезпечення енергетичними ресурсами сільського господарства не відповідає сучасним вимогам ринкової економіки. Зокрема, не вирішено ряд методологічних питань, пов'язаних із застосуванням ринкових принципів і організаційних форм економічних взаємовідносин в енергозабезпеченні сільського господарства. Не достатньо розроблені положення щодо формування ринку енергоресурсів, ціноутворення, зниження диспаритету цін на засоби виробництва, енергоносії, що використовуються в сільському господарстві моніторингу енергозабезпечення, оцінки реалізації енергозберігаючих аграрних проектів. Науково-теоретична та практична значимість указаних проблем обумовила вибір теми, її актуальність і цільове спрямування дисертаційного дослідження.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи здійснювались у відповідності до плану науково-дослідних робіт кафедри економіки аграрного сервісу Національного аграрного університету з виконання комплексної бюджетної теми “Розробка наукової концепції адаптації служби аграрного сервісу до умов ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0198U004093).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН В ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок