Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РEФОРМУВАННЯ ПEНСIЙНОЇ СИСТEМИ В УKРАЇНI

РEФОРМУВАННЯ ПEНСIЙНОЇ СИСТEМИ В УKРАЇНI

Назва:
РEФОРМУВАННЯ ПEНСIЙНОЇ СИСТEМИ В УKРАЇНI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦIОНАЛЬНА АKАДEМIЯ НАУK УKРАЇНИ
IНСТИТУТ ДEМОГРАФIЇ ТА СОЦIАЛЬНИХ ДОСЛIДЖEНЬ
ПАПIЄВ МИХАЙЛО МИKОЛАЙОВИЧ
УДK 330.59.319.3
РEФОРМУВАННЯ ПEНСIЙНОЇ
СИСТEМИ В УKРАЇНI
Спеціальність 08.09.01 – демографія‚ економіка праці‚
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Kиїв - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Iнституті демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України м. Київ
Науковий керівник: | доктор економічних наук‚ професор
Kолот Анатолій Михайлович‚
Київський національний
економічний університет‚
проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук‚ професор
Кравченко Ірина Семенівна,
заступник директора Інституту
підвищення кваліфікації керівних кадрів
Національної академії державного
управління при Президентові України
кандидат економічних наук
Надточій Борис Овсійович,
консультант Комітету
Верховної РадиУкраїни
у справах пенсіонерів та інвалідів
Провідна установа: | Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики
та територіального управління, м. Львів
Захист відбудеться 28 грудня 2004 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.247.01 в Iнституті демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011‚ м. Kиїв‚ вул. П.Мирного‚ 26, ауд.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Iнституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011‚ м. Kиїв‚ вул. П.Мирного‚ 26, ауд.
Автореферат розіслано 26 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради‚
кандидат економічних наук Л.М. Черенько


ЗАГАЛЬНА ХАРАKТEРИСТИKА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні реформи‚ які провадяться в Україні, зумовили радикальні зміни в житті суспільства. Одночасно відбуваються перетворення в його соціальній структурі. У більшості населення формуються принципово нові ціннісні орієнтири‚ трансформується комплекс соціальних умов життя людей.
Необхідність докорінних змін у забезпеченні якісних характеристик життя людей є одним із найголовніших завдань соціальної політики молодої незалежної держави. Невід’ємною складовою соціальної політики є пенсійне забезпечення. В Україні до 90 років ХХ століття функціонувала однорівнева схема пенсійного забезпечення на засадах солідарності поколінь. Вона являла собою систему “поточних виплат”, відповідно до якої внески на пенсійне забезпечення використовувалися відразу на виплату пенсій. Стрімке демографічне старіння в поєднанні з глибокою кризою 90-х років ХХ століття (значне безробіття та масове уникнення сплати податків, включаючи внески до Пенсійного фонду, масштабна трудова еміграція, низький рівень середньої заробітної плати тощо) спровокували запровадження цілої низки пенсійних пільг, що в кінцевому рахунку тільки загострило проблеми. В результаті солідарна система стававла фінансово неспроможною забезпечити належний рівень пенсійного забезпечення.
У цілому слід зазначити‚ що чинна до початку 1990-х років система пенсійного забезпечення була ближчою до інституту соціальної допомоги і лише від початку перебудовчих процесів фінансові механізми пенсійного забезпечення почали поступово набувати страхових рис. Ухвалення законодавчих актів‚ які заклали підвалини трирівневої системи пенсійного забезпечення‚ посилили значення страхових та накопичувальних принципів формування пенсійних фінансових ресурсів, — це лише перший етап на шляху здійснення масштабної‚ багаторівневої‚ складної за механізмами реалізації пенсійної реформи.
Пенсійна система залежить від багатьох складових та показників соціально-економічного розвитку‚ зокрема від стану ринку праці‚ рівня і динаміки заробітної плати‚ дієвості соціальної‚ податкової‚ банківської‚ цінової та інших складових політики держави. Нині проведення пенсійної реформи зіштовхується з багатьма проблемами різнопланового характеру та походження, серед яких виокремимо такі: низька частка заробітної плати у валовому внутрішньому продукті (ВВП); недостатній для гідного життя розмір пенсій багатьох категорій пенсіонерів; невідпрацьованість системи управління пенсійними ресурсами на принципах соціального партнерства; недостатня ефективність технології набуття пенсійних прав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РEФОРМУВАННЯ ПEНСIЙНОЇ СИСТEМИ В УKРАЇНI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок