Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФО-КАРТОГРАФІЧНИЙ МОНІТОРИНГ КУЛЬТОВИХ СПОРУД м. КИЄВА

ГЕОГРАФО-КАРТОГРАФІЧНИЙ МОНІТОРИНГ КУЛЬТОВИХ СПОРУД м. КИЄВА

Назва:
ГЕОГРАФО-КАРТОГРАФІЧНИЙ МОНІТОРИНГ КУЛЬТОВИХ СПОРУД м. КИЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
ШЕВЧЕНКО РОМАН ЮРІЙОВИЧ
УДК 528.94:908
ГЕОГРАФО-КАРТОГРАФІЧНИЙ МОНІТОРИНГ
КУЛЬТОВИХ СПОРУД м. КИЄВА
11.00.12 – географічна картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геодезії та картографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Шевченко Віктор Олексійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач науково-дослідної лабораторії
картографії та геоінформатики
Офіційні опоненти доктор географічних наук, професор
Жупанський Ярослав Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, професор кафедри
географії України, картографії та геоінформатики
кандидат географічних наук, доцент
Ровенчак Іван Ілліч,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
економічної і соціальної географії
Захист відбудеться “21” січня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.07 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, МСП-680, проспект акад. Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “10” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У межах території м. Києва функціонує багатошарова за хронологією та релігійним спрямуванням система культових споруд, яка традиційно пов’язана з паломницько-релігійними традиціями. Водночас культові споруди є невід’ємним архітектурно-ландшафтним елементом, що відіграє певну роль у формуванні туристичної інфраструктури міста, тому актуальність теми дисертації визначається вивченням геопросторового розміщення пам’яток культури, які складають культурну та історико-архітектурну спадщину м. Києва, що є новітньою в наукових дослідженнях такої галузі географічної науки як сакральна географія. Отримання відповідних даних надає можливість не лише прослідковувати географію розширення системи культових споруд та інших сакральних місць м. Києва у часі, а й дозволятиме визначити місцеположення об’єктів втраченої культової спадщини при їх вишукуванні заради їх відновлення та відтворення.
З точки зору географічної картографії, актуальність полягає в демонстрації можливостей картографічного методу у вивченні специфічних суспільних явищ, яким є релігійно-паломницьке середовище та вивчення особливої ролі географічного місцеположення культових споруд м. Києва при його формуванні із залученням системи карт культових споруд та семантичних, прагматичних та лінгвістичних складових оригінальних умовних знаків.
Подальше практичне освоєння такого культурно-історичного феномену як система культових споруд Києва потребує створення відповідного інформаційного продукту на основі сучасних ГІС-технологій. Функціонування такої ГІС як засобу узагальнення й представлення необхідної інформації (зокрема, карт) передбачає, у свою чергу, розробки системи географо-картографічного моніторингу на що спрямоване дисертаційне дослідження. Актуальність обраної теми пов’язана також із тенденціями відродження столиці України як соціально-політичного та релігійного центру Європи, що ставить завдання всебічного вивчення просторових особливостей системи культових споруд.
Зв’язок роботи з науковими програмами та темами. Дисертація виконана на кафедрі геодезії та картографії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а її окремі положення дисертації використані при розробці держбюджетної теми “Геоінформаційне картографування. Формування концептуальних підходів до створення, забезпечення, функціонування і застосування геоінформаційних систем і технологій для вирішення військових і народногосподарських завдань” (2001 – 2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОГРАФО-КАРТОГРАФІЧНИЙ МОНІТОРИНГ КУЛЬТОВИХ СПОРУД м. КИЄВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок