Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗОДИНАМІКА НЕРІВНОВАЖНИХ СИСТЕМ“ РОЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ – ЯДЕРНА МЕМБРАНА”

ГАЗОДИНАМІКА НЕРІВНОВАЖНИХ СИСТЕМ“ РОЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ – ЯДЕРНА МЕМБРАНА”

Назва:
ГАЗОДИНАМІКА НЕРІВНОВАЖНИХ СИСТЕМ“ РОЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ – ЯДЕРНА МЕМБРАНА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,64 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Одеський національний політехнічний університет
АКІНЬШИН Валерій Дмитрович
УДК 533.6.011.8 А39
ГАЗОДИНАМІКА НЕРІВНОВАЖНИХ СИСТЕМ“
РОЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ – ЯДЕРНА МЕМБРАНА”
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Одеса – 2002
Диссертацией является рукопись.
Работа выполнена в Одесском национальном политехническом университете
Министерства образования и науки Украины
Официальные оппоненты: доктор физико-математических наук, ст.н.с.
Вахненко Вячеслав Алексеевич,
Институт геофизики им. С.И.Суботина НАН
Украины, заведующий отделом динамики
неоднородных сред
доктор физико-математических наук, профессор
Соловьев Владимир Николаевич,
Криворожский филиал Запорожского института
экономики и информационных технологий,
заместитель директора
доктор физико-математических наук, профессор
Флорко Александр Владимирович,
Одесский национальный университет им.И.И.Мечникова, профессор кафедры общей
и химической физики
Ведущая организация Национальный технический университет Украины
“Киевский политехнический институт” кафедра
гидропневмоавтоматики и гидравлики
Минобразования и науки Украины, г. Киев
Защита состоится “17” мая 2002 г. в 14 часов на заседании специализированного ученого совета Д 41.052.06 в Одесском национальном политехническом университете по адресу: 65044, г. Одесса, пр. Шевченко, 1.
С диссертацией можно ознакомиться в библиотеке Одесского государственного политехнического университета по адресу: 65044, г. Одесса, пр. Шевченко, 1.
Автореферат разослан 12 апреля 2002 г.
Ученый секретарь
специализированного ученого совета Шевчук В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення поверхневих явищ на міжфазній границі газ–тверде тіло – одне з найважливіших завдань при вивченні релаксації фізичних систем, яке охоплює широку область застосувань – від наземних технологій до проблем авіаційно-космічної техніки.
Експериментальні дослідження у проблемах динаміки розрідженого газу, як при зовнішньому, так і при внутрішньому обтіканні твердого тіла, свідчать, що структура і стан поверхні істотно впливають на динамічні характеристики потоку розрідженого газу. Внесок мікроскопічних процесів, що відбуваються на міжфазній границі газ–тверде тіло, у величину потоків маси і тепла поблизу поверхні у випадку розрідженого газу виявляється істотним і зростає у міру збільшення розрідженості газу. При великих розрідженнях, коли частота зіткнень молекул газу з поверхнею набагато більша, ніж міжмолекулярні взаємодії в газі, поверхневі процеси повністю визначають величину макроскопічного потоку тепла у нерівноважній системі газ–тверде тіло і газодинамічні характеристики цієї системи (газодинамічну провідність каналів, силу опору при обтіканні газовими потоками тощо).
Експериментальні дослідження в області великих розріджень (Коган, Гудман, Камінський, Баранцев) показують, що величина молекулярного потоку для тієї самої системи газ–тверде тіло залежно від стану поверхні може змінитися більш ніж на порядок.
Проблема теоретичного опису масопереносу поблизу твердого тіла зводиться до проблеми задавання граничних умов (Кнудсен, Смолуховський, Хобсон, Черчиньяні), яким повинна відповідати функція розподілу газових молекул унаслідок зіткнення з поверхнею. Дефіцит інформації про властивості міжфазної границі частково компенсується експериментальними даними, однак на сьогодні їх явно недостатньо.
Для теоретичного розв'язання кожної конкретної задачі необхідно знати імовірність відбиття молекул газу з даною швидкістю від поверхні твердого тіла, що є головною проблемою взаємодії молекул з поверхнею. Труднощі теоретичного дослідження проблеми пов'язані з відсутністю інформації про структуру, хімічний склад поверхні, про потенціал взаємодії з поверхневими атомами.
Будови моделей граничних умов, найбільш наближених до реальних, були запропоновані Черчиньяні, Робертсом М., Гудманом, Богдановим, Балахоновим, які запровадили первинне поняття ядра розсіювання, в якому автори намагаються врахувати властивості газів і поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГАЗОДИНАМІКА НЕРІВНОВАЖНИХ СИСТЕМ“ РОЗРІДЖЕНИЙ ГАЗ – ЯДЕРНА МЕМБРАНА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок