Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ПОШАРОВОГО ВАЛКУВАННЯ ФРЕЗЕРНОГО ТОРФУ

ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ПОШАРОВОГО ВАЛКУВАННЯ ФРЕЗЕРНОГО ТОРФУ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ПОШАРОВОГО ВАЛКУВАННЯ ФРЕЗЕРНОГО ТОРФУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Стріха Володимир Андрійович
УДК 622.331.06:65.011.54
ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ПОШАРОВОГО ВАЛКУВАННЯ
ФРЕЗЕРНОГО ТОРФУ
05.15.03 – відкрита розробка родовищ корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті водного господарства та природокористування, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Гнєушев Володимир Олександрович,
Національний університет водного господарства
та природокористування (м. Рівне),
завідувач кафедри розробки родовищ
корисних копалин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Жуков Сергій Олександрович,
Криворізький технічний університет,
завідувач кафедри будівельних конструкцій;

доктор технічних наук, професор
Дідух Володимир Федорович,
Луцький державний технічний університет,
професор кафедри сільськогосподарського машинобудування.
Захист дисертації відбудеться ” квітня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий ”7 березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, д. т. н., професор |
О. М. Голишев
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна – найпівденніша країна Європи, у якій торфові ресурси ще мають промислове значення. Геологічні запаси торфу оцінюються в 2,171 млрд. т, балансові – близько 936,1 млн. т, що робить торф реальним резервом покращання паливно-енергетичного балансу України.
Домінуючим в Україні є фрезерний спосіб видобування торфу, продукт якого – фрезерний торф – являє собою сировину для брикетування. Зниження вологості сировини сприяє підвищенню ефективності торфобрикетного виробництва за рахунок зменшення витрат енергії на транспортування сировини, на процес штучного сушіння та ін. Технології видобування фрезерного торфу в Україні є усталеними протягом десятиріч і реалізуються відповідним видобувним обладнанням, значна частина якого фізично зношена й морально застаріла. І технологія, і техніка видобування фрезерного торфу потребують удосконалення. Валкування – найменш досконала операція технологічного циклу виробництва фрезерного торфу: через неефективну взаємодію робочих елементів – відвалів – з поверхнею покладу й розстилом значна кількість (в окремих випадках – до 50%) частинок торфу не потрапляють до валка та залишаються на поверхні карти. Більше того, у процесі валкування спостерігається зволоження торфу, що потрапив у валок, за рахунок частинок, відірваних від поверхні торфового покладу робочою поверхнею відвалу.
Таким чином, удосконалення технологічної операції валкування в напрямку зменшення втрат і вологості фрезерного торфу являє собою актуальне завдання, успішне розв’язання якого сприятиме покращенню показників фінансово-господарської діяльності торфопідприємств, ширшому розповсюдженню одного з найдешевших комунально-побутових палив вітчизняного виробництва – торфових брикетів.
Науковою задачею роботи є встановлення головних факторів, що визначають втрати торфу в технологічному процесі його видобування, призводять до зволоження продукції, а також визначення тих чинників, які дозволяють суттєво поліпшити технологію виробництва фрезерного торфу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до регіональної Програми розвитку торфової галузі на період до 2010 року “Торф Рівненщини” (розпорядження голови облдержадміністрації №213 від 30.03.2001 р.), метою якої є зміцнення енергетичної безпеки регіону, стабілізація й розвиток виробництва на ДП “Рівнеторф”, забезпечення зменшення відтоку грошових коштів, пов'язаних із закупівлею енергоносіїв для бюджетних установ, організацій, об'єктів соціальної сфери, за межі області, збільшення наповнення місцевого бюджету й прискорення обороту грошових коштів в області, налагодження виробництва органічних добрив та іншої продукції на основі торфу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ І РОЗРОБКА ПОШАРОВОГО ВАЛКУВАННЯ ФРЕЗЕРНОГО ТОРФУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок