Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНАЧЕННЯ ЗМІН РЕГІОНАРНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ОДОНТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ

ЗНАЧЕННЯ ЗМІН РЕГІОНАРНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ОДОНТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ

Назва:
ЗНАЧЕННЯ ЗМІН РЕГІОНАРНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ОДОНТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
Атанасов Олександр Олександрович
УДК 16.71.018.46-002.08
 
ЗНАЧЕННЯ ЗМІН РЕГІОНАРНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ОДОНТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник : кандидат медичних наук, доцент
Гулюк Анатолій Георгійович
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри хірургічної стоматології
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Митченок Віктор Іванович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики хірургічноїї стоматології та пластичної хірургії; - доктор медичних наук, професор Григорчук Юрій Федорович, Харківський державний медичний університет, професор кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії
Провідна установа: - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра хірургічної стоматології
Захист дисертації відбудеться “21”травня 2002 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України за адресою: 36024 м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії за адресою: 36024 м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
Автореферат розісланий “21”березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Петрушанко Т.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки спостерігаються значні зміни у перебігу гострого одонтогенного остеомієліту щелеп (ГОО). З одного боку, часто спостерігається атипове, торпідне протікання хвороби, з другого, збільшення кількості прогресуючих форм, які нерідко супроводжуються широким ураженням кісткової і інших тканин, утягнутих в запальний процес. Почастішали випадки важких ускладнень і кількість смертельних випадків (А.А.Тимофеев, 1995; А.С.Забелин, В.А.Милягин, Л.И.Усай, 1997; Х.К. Каршиев, 1997; М.А.Губин и соавт.,1998; В.В.Рогинский, 1998).
Одним з важливих чинників в патогенезі ГОО щелеп, які обумовлюють характер протікання і закінчення хвороби є величина і тривалість внутрішньокісткової гіпертензії, яка виникає внаслідок запалення кістковомозкової речовини, а також порушення кровообігу в кістковій тканині щелепи, пов'язане як зі стисканням судин внаслідок підвищення внутрішньокісткового тиску, так і з тромбозом судин (А.С.Забелин,1988).
Доведено, що кращим методом впливу на остеомієлітичне вогнище є комплексна терапія, яка поєднує консервативне лікування з декомпресійними, дренуючими операціями (Н.Н.Бажанов и соавт. 1985; А.С.Забелин, 1988; Т.К.Супиев и соавт., 1990; Г.А.Котов и соавт. 1997). Однак до теперішнього часу питання про показання до остеоперфорації залишається відкритим. Рекомендації одних авторів засновуються на суб'єктивних даних (А.С.Забелин, 1988; Г.А.Котов и соавт., 1997), інші методи передбачають попередню трепанацію кістки для вимірювання внутришньокісткового тиску (Н.Н.Бажанов и соавт., 1985).
Все викладене вище свідчить про те, що подальша розробка питань діагностики і лікування хворих ГОО щелеп і профілактика можливих ускладнень є актуальною проблемою в практиці охорони здоров'я.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах держбюджетних науково-дослідних робіт і відповідає основним напрямам тематики Одеського науково-дослідного інституту стоматології: "Адаптаційно-трофічні системи організму в патогенезі і терапії основних стоматологічних захворювань" УН. 30.02.0031. 96, РК № 0196 U 001807. Автор є виконавцем зазначенного фрагменту наукових досліджень запропонованої теми.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка рекомендацій по удосконаленню методів діагностики і лікування гострого остеомієліту.
Задачі:
1.Визначення особливостей кровообігу нижньої щелепи при ГОО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗНАЧЕННЯ ЗМІН РЕГІОНАРНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ В РАННІЙ ДІАГНОСТИЦІ ГОСТРОГО ОДОНТОГЕННОГО ОСТЕОМІЄЛІТУ НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок