Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ МОДЕЛІ МАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СПЛАВІВ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ МОДЕЛІ МАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СПЛАВІВ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Назва:
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ МОДЕЛІ МАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СПЛАВІВ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,07 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Гомонай Олена Василівна
УДК 538.9; 517.957
ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ МОДЕЛІ МАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ
ВЛАСТИВОСТЕЙ СПЛАВІВ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі прикладної фізики Фізико-технічного інституту Національного технічного університету України “КПІ”
Науковий консультант академік НАН України, доктор фізико-математичних наук
Анатолій Петрович Шпак,
зав. відділу спектроскопії поверхні твердого тіла Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Михайло Олексійович Іванов,
зав. відділу теорії неідеальних кристалів Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України
доктор фізико-математичних наук, професор
Віктор Федорович Лось,
зав. відділу фізики магнітних матеріалів Інституту магнетизму НАН і Міносвіти України
доктор фізико-математичних наук
Анатолій Хомич Журавльов,
старший науковий співробітник кафедри фізики функціональних матеріалів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установаІнститут фізики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 15.04.2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36, конференц-зал; тел. (044) 424-10-05.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 12.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 26.168.02 ,
кандидат фізико-математичних наук
СИЗОВА Т. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена розробці феноменологічних моделей для аналізу магнітних та пружних властивостей кристалів, що зазнають фазових перетворень і мають мікроструктуру, яка може змінюватись під впливом зовнішніх полів.
Актуальність теми визначається рівнем сьогоденних потреб в області як прикладних, так і фундаментальних досліджень. Сучасні досягнення щодо створення функціональних (“розумних”) матеріалів зробили актуальним вивчення магнітних, електричних, та інших макроскопічних властивостей кристалів та синтетичних структур із урахуванням їх мікроструктури. Ефекти пам'яті форми, що спостерігаються в кристалах мартенситу та магнетиках різного типу під впливом механічних напруг та магнітних полів, явища байасу, характерні для синтетичних багатошарових структур, що складаються із матеріалів з різними магнітними властивостями, процеси створення та перебудови доменної структури в околі фазових переходів, дозволяють керувати властивостями кристалів за допомогою відносно слабких зовнішніх полів, але в основі такої можливості лежить необхідність точно контролювати мікроструктуру цих об’єктів, що є досить непростою задачею як для експериментального, так і для теоретичного дослідження. Так, першопринципні розрахунки магнітних та електронних властивостей кристалів, що мають складну доменну структуру, яка, в свою чергу, самоузгодженим чином залежить від мікроскопічних характеристик речовини, є алгоритмічно складними задачами (тобто, потребують експоненційно великих ресурсів пам'яті та часу). Крім того, непрямий зв’язок отриманих результатів із спостережувальними величинами та громіздкість обчислень ab initio маскують та суттєво ускладнюють виявлення фізичних механізмів, що лежать в основі процесів зміни властивостей та перебудови доменної структури кристалів в області фазових перетворень. Більш ефективними методами, особливо на первинному етапі інтерпретації експериментальних даних, є термодинамічні підходи, що спираються на запропоновану Л. Д. Ландау та розвинену В. Л. Гінзбургом феноменологічну теорію фазових перетворень. За півстоліття, що відокремлюють нас від піонерських робіт Ландау, моделювання загальних (макроскопічних) властивостей кристалів на основі термодинамічних принципів перетворилося на досить складний формалізм, що потребує попереднього симетрійного аналізу системи, обґрунтування вибору термодинамічного потенціалу, моделювання взаємозв’язку між мікроскопічними та макроскопічними характеристиками кристалу, і тому повинно спиратися на певні припущення щодо властивостей того класу речовин, що розглядаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ФЕНОМЕНОЛОГІЧНІ МОДЕЛІ МАГНІТНИХ ТА ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СПЛАВІВ, ЩО ЗАЗНАЮТЬ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок