Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ФРАГМЕНТАЦІЇ ТА УНІВЕРСАЛЬНІ АСИМПТОТИКИ

ТЕОРІЯ ФРАГМЕНТАЦІЇ ТА УНІВЕРСАЛЬНІ АСИМПТОТИКИ

Назва:
ТЕОРІЯ ФРАГМЕНТАЦІЇ ТА УНІВЕРСАЛЬНІ АСИМПТОТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
нАЦІОНАЛЬНА аКАДЕМІЯ НАУК уКРАЇНИ
інститут МОНОКРИСТАЛІВ
Кукліна Оксана Володимирівна
УДК 530.182
ТЕОРІЯ ФРАГМЕНТАЦІЇ ТА УНІВЕРСАЛЬНІ АСИМПТОТИКИ
01.04.02 — теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
ЯНОВСЬКИЙ Володимир Володимирович,
Інститут монокристалів НАН України,
заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
СЛЬОЗОВ Віталій Валентинович,
Інститут теоретичної фізики ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”, завідувач відділу
доктор фізико-математичних наук, професор
ХОДУСОВ Валерій Дмитрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри теоретичної та ядерної фізики
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, відділ теорії та моделювання плазмових процесів та відділ нелінійної фізики конденсованого стану, м. Київ
Захист відбудеться “16” червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вче-ної ра-ди Д.64.169.01 при Інституті монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, про-спект Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, проспект Леніна, 60.
Автореферат розісланий “12” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук ________________ Добротворська М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси фрагментації відіграють важливу роль у багатьох областях фундаментальної та експериментальної фізики, вони поширені у природі та мають широкі технічні застосування. Тому необхідність розробки фундаментальної теорії, що описує ці процеси, є очевидною.
Під фрагментацією у фізиці розуміють процеси, що пов'язані з руйнуванням об'єктів на більш дрібні фрагменти під впливом зовнішніх факторів. В залежності від інтенсивності та способу руйнування об'єкта ці процеси умовно можна поділити на слабку фрагментацію (одноразове руйнування в результаті поодинокого удару або падіння) і сильну фрагментацію (багаторазове руйнування об'єкта, наприклад, під пресом чи в дробильній установці). Фрагментація охоплює широкий спектр процесів: від макропроцесів (дроблення метеоритів та астероїдів, руйнування гірської породи) до процесів руйнування, що відбуваються на середніх масштабах (дроблення твердих тіл у результаті зовнішнього навантаження, падіння або їх зіткнення, дроблення рідких крапель і волокон), і мікропроцесів (руйнування полімерів, розрізування білкових молекул високоенергетичними іонами або частками, отримання дрібнодисперсних порошків, в яких відсутня коагуляція дрібних часток у кластери або їхнє спікання).
Звичайно, при описі фрагментації досліджують статистичні властивості фрагментів, що описуються функцією розподілу фрагментів за розмірами (або масами). Більшість експериментальних досліджень цих процесів виявляють степеневі функції розподілу фрагментів за розмірами у великомасштабній області з показниками степеня від -3 до -5. Проте, внаслідок значної нерівноважності процесів фрагментації та їх складності, теорії, що існують, не дають фізично обґрунтованих принципів для їхнього опису. Ці теорії також не пояснюють появи в природі таких степеневих розподілів. Велика кількість різних методів опису руйнування вимагає виділення загальних принципів формування типових розподілів фрагментів за розмірами, які спостерігаються в природі. Цього можна досягти або узагальнюючи всі розглянуті раніше методи опису, або ґрунтуючись на фундаментальних законах і найбільш загальних фізично обґрунтованих принципах. Саме останній підхід був застосований в даній дисертаційній роботі.
Слід зазначити, що більшість відомих закономірностей і характеристик процесу фрагментації є наслідком накопиченого емпіричного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ФРАГМЕНТАЦІЇ ТА УНІВЕРСАЛЬНІ АСИМПТОТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок