Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВА ЖІНОК ТА ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ ВУКРАЇНІ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

ПРАВА ЖІНОК ТА ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ ВУКРАЇНІ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

Назва:
ПРАВА ЖІНОК ТА ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ ВУКРАЇНІ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Леонтьєва Ліна Віталіївна
УДК 340.12
ПРАВА ЖІНОК ТА ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ
ВУКРАЇНІ
(ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)
Спеціальність 12.00.01.- теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Бандурка Олександр Маркович,
Верховна Рада України, народний депутат.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Левченко Катерина Борисівна,
Міжнародний правозахисний
Центр “Ла-Страда Україна”, президент;
кандидат юридичних наук,
Коробка Віктор Миколайович,
Донецький юридичний інститут МВС
України, доцент кафедри теорії та історії
держави і права.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра теорії та історії державиі права, Міністерство освіти та науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться “30” червня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 28 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема створення ефективно діючого правового механізму забезпечення для жінок рівних з чоловіками можливостей щодо участі у політичному та культурному житті України, доступі до матеріальних ресурсів значно актуалізується на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Відбувається усвідомлення того, що різниця між людьми, обумовлена біологічним статусом, не повинна розглядатися з точки зору чоловічої переваги, а потребує формування і вдосконалення юридичних гарантій захисту прав жінок. З самого моменту появи на світ жінка, як і чоловік, набуває права, які ґрунтуються на природних властивостях людини — право на життя, тілесну недоторканість, свободу. Тому надання рівних можливостей кожному члену суспільства (незалежно від статі), забезпечення гарантій вільного розвитку особистості, поваги честі і гідності жінок нарівні з чоловіками є вимогами часу, особливо для демократичної, правової, соціальної держави, якою прагне стати Україна.
Сьогодні вирішення гендерного питання має допомогти у розв’язанні найбільш гострих соціальних, економічних та демографічних проблем суспільства. Визнання стратегічним напрямком розвитку України входження до світового співтовариства зумовлює критичне переосмислення патріархальні ідеї розподілу соціальних функцій чоловіка й жінки, перегляд законодавства та створення відповідного механізму реального забезпечення прав і свобод жінок, стимулювання їх участі у суспільних процесах, підвищення їх політичної активності. Даний механізм закладений ключовими міжнародними документами з прав людини, які визнала і ратифікувала Україна.
Проблема охорони, захисту, гарантування, дотримання прав та свобод жінок і раніше привертала увагу вчених, які досліджували окремі питання прав жінок та юридичні гарантії їх захисту в Україні. Однак, і досі вона не набула системного монографічного висвітлення. Існує нагальна потреба заповнити цю прогалину і розглянути в комплексі питання, що пов’язані зі статусом жінки у суспільстві, з принципово нової точки зору, а саме – з точки зору функціонування єдиного і цілісного механізму забезпечення прав жінок.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дисертація виконана у відповідності до Розділу І Тематики пріоритетних напрямків дисертаційних досліджень на період 2002–2005 рр. (Наказ МВС України від 30 червня 2002р. № 635). Робота спрямована на виконання основних положень Декларації про загальні засади державної політики щодо сім’ї та жінок, Національного плану дій щодо поліпшення становища жінок та сприяння впровадженню гендерної рівності у суспільстві на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВА ЖІНОК ТА ЮРИДИЧНІ ГАРАНТІЇ ЇХ ЗАХИСТУ ВУКРАЇНІ (ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок