Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Асинхронна автономна генераторна система з керованим збудженням

Асинхронна автономна генераторна система з керованим збудженням

Назва:
Асинхронна автономна генераторна система з керованим збудженням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Копчак Богдан Любомирович
УДК 62-52:621.313.332
Асинхронна автономна генераторна система
з керованим збудженням
05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор
Ткачук Василь Іванович,
завідувач кафедри “Електричні машини та апарати”
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: – | доктор технічних наук, професор
Андрющенко Олег Андрійович,
завідувач кафедри “Електромеханічні системи з компютерним керуванням” Одеського Національного політехнічного університету;
| кандидат технічних наук, доцент
Рудий Тарас Володимирович,
доцент кафедри “Обчислювальна техніка та моделювання технологічних процесів” Українського державного лісотехнічного університету, м. Львів.
Провідна установа – | Інститут електродинаміки Національної академії наук України, відділ електромеханічних систем, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 ” травня 2004 р. о “ 13 ” годині “ 00 ” хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.02 в Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери, 12, ауд.114 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.02 Коруд В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Про перспективність розвитку гідро- і вітроенергетичних установок можна говорити, враховуючи природні ресурси, зокрема України. Гармонійність цього розвитку полягає в розробці таких установок різної потужності для роботи як в автономному режимі, так і паралельно з мережею, залежно від природних умов і цільового призначення.
Радикальним шляхом удосконалення енергоустановок є ширше застосування асинхронних генераторів (АГ). В останні роки, в зв’язку з досягненнями в галузі мікроелектроніки, силової перетворювальної техніки і виробництва конденсаторів, широко застосовують генератори на основі машин подвійного живлення, а також АГ з короткозамкненим (КЗ) ротором і вентильним або вентильно-ємнісним збудженням.
Результати досліджень АГ з вентильними перетворювачами викладені у відомих працях Л.В.Вишнєвського, М.Л.Костирєва, А.І.Ліщенка, В.Я.Лісника, Н.В.Мотовілова, М.Д.Торопцева, О.П.Фаренюка, Л.І.Мазуренка.
Актуальність теми. Перспективно є вирішувати проблеми генерування електроенергії автономними вітро-, гідро- та дизельними енергоустановками малої і середньої потужності, використовуючи серійні асинхронні машини з КЗ ротором, у яких регулювання напруги здійснюється за допомогою статичних компенсаторів реактивної потужності.
Питання аналізу і синтезу систем автоматичного керування (САК) напруги автономних асинхронних генераторних установок (ААГУ) із керованим збудженням, як складних електромашинно-вентильних систем (ЕМВС) з урахуванням збурень у каналах швидкості обертання АГ, струму збудження та навантаження, досліджені недостатньо. Недоліки сучасних моделей та низький ступінь їх адекватності не дозволяють проводити дослідження автономних енергоустановок такого типу в різних режимах роботи, зокрема, несиметричних та аварійних. Тому актуальною є розробка математичних моделей, структур САК та методик їх аналізу та синтезу, алгоритмів розрахунку, проведення досліджень на математичних та фізичних моделях, що дозволить виробити рекомендації щодо проектування автономних асинхронних генераторних установок із керованим збудженням.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри електричних машин і апаратів а також кафедри електроприводу та автоматизації промислових установок Національного університету “Львівська політехніка”, які передбачають розробку і дослідження автономних джерел на базі асинхронного генератора з самозбудженням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Асинхронна автономна генераторна система з керованим збудженням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок