Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація методів багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів в мережах MPLS-TE

Оптимізація методів багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів в мережах MPLS-TE

Назва:
Оптимізація методів багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів в мережах MPLS-TE
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Українська державна академія залізничного транспорту
АНДРУШКО ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.391
Оптимізація методів багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів в мережах MPLS-TE
Спеціальність 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Мельнікова Любов Іванівна, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри телекомунікаційних систем.
Офіційни опоненти: доктор технічних наук, професор Краснобаєв Віктор Анатолійович, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, професор кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій;
кандидат технічних наук, доцент Руккас Кирило Маркович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри теоретичної та прикладної інформатики.
Захист відбудеться 28 листопада 2007 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.820.01 в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України за адресою: 65050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української державної академії залізничного транспорту Міністерства транспорту України за адресою: 65050, м. Харків, майдан Фейєрбаха, 7.
Автореферат розісланий 19 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.820.01
кандидат технічних наук, доцент Приходько С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Епоха інформаційного співтовариства, яка почалася в середині 70-х років минулого сторіччя, вивела на перший план питання уніфікованого обміну інформацією. Еволюціонуючи від незалежних телефонних мереж та мереж обміну даними між користувачами, наприкінці минулого століття постала необхідність створення єдиної мережної архітектури, яка реалізує три види послуг: передачу мови, відео та даних. Для реалізації багатьох послуг на базі універсального транспорту комітетом ITU-T була запропонована концепція мереж наступного покоління (NGN). Концепція NGN дозволяє надати вільний доступ до послуг і підтримує мобільність клієнтів, саме це дозволяє організувати цілісне та повсюдне надання сервісів користувачам. У якості уніфікованої транспортної технології для побудови NGN використовується протокол IP.
З впровадженням технологій пакетної комутації постали проблеми якості обслуговування трафіку користувачів. Одним з найбільш перспективних шляхів рішення цього завдання є розробка нових методів багатошляхової маршрутизації та розподілу інформаційних потоків, які гарантують оптимальне використання мережних ресурсів.
Актуальність теми. У роботах як вітчизняних, так і закордонних вчених було запропоновано багато математичних методів для рішення завдань багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів. Питаннями маршрутизації та розподілу навантаження в різних технологіях, а також реалізації протокольних рішень, займаються багато міжнародних організацій, такі як IEEE, ITU-T, IETF. При цьому особлива увага приділяється механізмам забезпечення якості обслуговування, які залежать від відповідних методів маршрутизації та розподілу трафіку користувачів.
Історично протокольні рішення були засновані на графо-комбінаторних математичних моделях, які мають низьку обчислювальну складність та простоту реалізації. Однак у цих моделях передбачене використання лише одного обраного найкоротшого шляху для обслуговування трафіку, що приводить до неефективного використання мережних ресурсів і перевантаженню цього найкоротшого шляху.
Альтернативні підходи рішення завдань багатошляхової маршрутизації пропонуються в рамках потокових моделей. Такі математичні моделі дозволяють мінімізувати чи максимізувати який-небудь параметр якості обслуговування та оптимально розподілити інформацію. Однак запропоновані методики вирішують лише частину завдання, бо для подібних процедур необхідно попередньо розрахувати можливі шляхи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Оптимізація методів багатошляхової маршрутизації та розподілу ресурсів в мережах MPLS-TE

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок