Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації

Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації

Назва:
Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Національний авіаційний університет
Храмов Дмитро Олександрович
УДК .785
Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації
05.07.09 – динаміка, балістика та керування рухом літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної механіки Національної академії наук України і Національного космічного агентства України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Алпатов Анатолій Петрович,
Інститут технічної механіки НАНУ і НКАУ, завідуючий
відділом системного аналізу та проблем керування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Азарсков Валерій Миколайович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри систем управління
доктор технічних наук
Закржевський Олександр Євгенійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенко НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу динаміки поліагрегатних систем
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України і НКА України,
м. Київ
Захист відбудеться " 29 "  березня   2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .062.05 в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 03058, м. Київ–58, пр. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03058, м. Київ–58, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий " 15 " лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .062.05 Є.О. Шквар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вирішення завдань, що стоять перед сучасними космічними апаратами, часто вимагає їхньої орієнтації на Землю протягом тривалого часу. Одним із засобів досягнення цього є використання систем гравітаційної стабілізації кутового руху. В основу створення таких систем покладено відому властивість руху твердого тіла в центральному полі сил тяжіння за круговою орбітою — існування стійкого положення відносної рівноваги, у якому найбільшу вісь еліпсоїда інерції спрямовано за радіус-вектором до орбіти, середню вісь — за дотичною до орбіти, і найменшу вісь — за бінормаллю до орбіти.
Ідея використання відновлювального моменту гравітаційних сил для стабілізації кутового руху супутників виникла ще на зорі космонавтики. У 1956 році Д.Є. Охоцимський запропонував схему системи стабілізації, в якій до супутника приєднано друге тіло — стабілізатор. Як правило, гравітаційні стабілізатори виконуються у вигляді жорстких штанг.
Дослідженню динаміки супутника з такою системою стабілізації присвячено велику кількість робіт, серед авторів яких треба, в першу чергу, назвати В.А. Саричева, а також його колег по Інституту прикладної математики ім. М.В. Келдиша — В.В. Сазонова, С.О. Мірера.
Протягом останнього десятиліття з'явився новий клас систем гравітаційної стабілізації, в яких замість жорстких штанг у якості стабілізаторів використовуються гнучкі зв'язки (нитки, троси, стрічки). Їхнє використання дозволяє знизити вартість системи стабілізації й зменшити її масу, що є особливо важливим для малих космічних апаратів. Такі системи розробляються для ряду перспективних мікро- і наносупутників.
З іншого боку, супутник, з'єднаний гнучким зв'язком зі стабілізуючим вантажем, по суті, являє собою космічну тросову систему — систему штучних космічних об'єктів (супутників, кораблів, вантажів), з'єднаних протяжними гнучкими елементами, яка здійснює орбітальний політ. Ідеї створення таких систем сягають до робіт К.Е. Ціолковського. Початок інтенсивних робіт в цій галузі пов'язаний з іменами Дж. Коломбо (Італія) і М. Гроссі (США). Великий внесок у дослідження динаміки космічних тросових систем внесли В.В. Белецький і його учні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Динаміка супутника із тросовою системою гравітаційної стабілізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок