Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток шкільної музичної освіти на Волині (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

Розвиток шкільної музичної освіти на Волині (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

Назва:
Розвиток шкільної музичної освіти на Волині (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БОВСУНІВСЬКА Наталія Миколаївна
УДК 378 (374.1)
Розвиток шкільної музичної освіти
на Волині
(кінець ХІХ – початок ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дубасенюк Олександра Антонівна,
Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка,
проректор з наукової роботи, міжнародних і регіональних зв'язків.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр Інституту педагогіки і психології АПН України, завідувач відділу;
кандидат педагогічних наук,
Смікал Вікторія Олексіївна,
Київський гуманітарний інститут, старший викладач, кафедра педагогіки і психології.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки.
Захист дисертації відбудеться 16 листопада 2004 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, II поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий 15 жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А.Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі стрімкої глобалізації суспільства і розвитку надсучасних технологій особливо гостро відчувається потреба в підвищенні ролі гуманітарної освіти, її спрямуванні на самореалізацію і розкриття духовного потенціалу людини.
Для впевненого вирішення творчих завдань нагально необхідним є використання творчих здобутків митців минулого, які є надбанням загальнолюдської культури.
На сьогодні недостатньо і неповно висвітленими є мистецькі традиції одного з особливих у соціокультурному контексті регіонів колишньої Російської імперії – Волині.
Незважаючи на наявність на цій території видатних освітніх інституцій (Острозької Академії, Луцької братської школи, Кременецького ліцею), їх діяльність у галузі мистецької освіти вивчена фрагментарно. Так, здебільшого в історичних дослідженнях йдеться про роль цих закладів у загальноукраїнському мистецькому рухові; натомість значення їх діяльності для музичної освіти Волині практично не вивчене.
Нами виділено такі головні аспекти, що визначають роль і місце музичної освіти в становленні особистості та її розвитку (в історичному та сучасному науково-педагогічному контексті):
1) виховний: музична освіта є самостійним системним утворенням, що суттєво впливає на мозаїку духовного становлення особистості; вона формує певний естетичний спосіб мислення та стиль діяльності, що впливає на процес формування професійної компетентності педагога;
2) етнонаціональний: музична освіта є одним із вирішальних чинників збереження та розвитку полікультурності в її регіональному і державному розумінні; розгляд музичної освіти як історико-педагогічного явища сприяє етнічній толерантності та інтегративному взаємозв’язку;
3) психолого-педагогічний: можливість аналізувати специфіку дидактичних та методичних прийомів у шкільній музичній освіті, зміст освіти в навчальних закладах окремого регіону, збагачує науковий потенціал історико-педагогічних досліджень.
Ступінь вивченості проблеми. Попри велику кількість наукових монографій, дисертаційних досліджень, збірників наукових праць, прямо чи опосередковано пов’язаних з проблемою розвитку музичної освіти в нашій державі, окремого дослідження щодо розвитку музичної освіти на Правобережній Україні (складовою якої є територія Волині) протягом ХIХ – поч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток шкільної музичної освіти на Волині (кінець ХІХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок