Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мала” проза Ореста Авдиковича і розвиток західноукраїнської новелістики 90-х років ХІХ століття – 1900-х років

Мала” проза Ореста Авдиковича і розвиток західноукраїнської новелістики 90-х років ХІХ століття – 1900-х років

Назва:
Мала” проза Ореста Авдиковича і розвиток західноукраїнської новелістики 90-х років ХІХ століття – 1900-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,47 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Лопушан Тетяна Володимирівна
УДК 821.161.2-32''18/19''“
Мала” проза Ореста Авдиковича
і розвиток західноукраїнської новелістики
90-х років ХІХ століття – 1900-х років
10. 01. 01 – українська література
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
МИШАНИЧ ОЛЕКСА ВАСИЛЬОВИЧ,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України,
завідувач відділу давньої літератури
кандидат філологічних наук
ДЕНИСЮК СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ,
Науково-дослідний інститут українознавства,
завідувач відділу української літератури
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться “ 3 “ квітня 2001 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна познайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 3 “ березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. П. Гальона
загальна характеристика дисертації
Останнє десятиліття позначилося у вітчизняному літературознавстві поглибленим інтересом до теоретичних та історичних аспектів побутування модерну на теренах української літератури. Це явище цілком закономірне, якщо взяти до уваги той факт, що відмова від “реалізмоцентричної” концепції розвитку літератури, притаманної радянській науці про літературу, дозволила науковцям звернутися до іншої, об'єктивнішої моделі літературного процесу, позбавленої соціологізаторського підходу в його атрибуції і заснованої на аналізі суто мистецьких чинників, які визначають домінуючі риси літературної епохи. Прагнення осягнути загальні закономірності й індивідуальні особливості, згідно з якими відбулося зародження та розвій модерну, призвело не лише до потреби переосмислення класичної літературної спадщини, а й спонукало до актуалізації творчого доробку тих митців, які з ідеологічних міркувань довгий час залишалися на марґінесі наукових розвідок. До них належить і постать Ореста Авдиковича (1877 – 1918).
Актуальність дослідження. Загалом невеликий за обсягом доробок митця, що майже повністю підпадає під визначення “мала проза”, – цілком своєрідне мистецьке явище, на якому позначилася його співвіднесеність із періодом fin de siecle, що наклав свій відбиток на філософію, естетику, мораль та інші сфери існування людства на межі ХІХ – ХХ століть. Белетристика О. Авдиковича актуальна інтересом до іманентних рис людської особистості, аналітичним заглибленням у царину підсвідомого, домінуванням у ній есхатологічних мотивів. Авторові властиве тонке відчуття суспільних настроїв та ледь помітних тенденцій культурного розвою людства, які лише прокладають собі шлях до свідомості широкого загалу. У його белетристиці якнайповніше виявилися криза позитивістської концепції світобудови та момент зміни ідеологічної картини світу, що в Україні припадає на межу ХІХ – ХХ століть.
На ретельне дослідження заслуговує і форма писань Ореста Авдиковича, у яких увиразнилися зміни в системі жанрів та поетиці малої прози, породжені процесами ліризації, психологізації, тяжінням до настроєвості, фрагментарності письма, драматизації прози, що становили загальні тенденції розвитку української белетристики кінця ХІХ – початку ХХ століть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Мала” проза Ореста Авдиковича і розвиток західноукраїнської новелістики 90-х років ХІХ століття – 1900-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок