Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СВІДОМОЇ ДИСЦИПЛІНИ УЧНІВ 4-6-Х КЛАСІВ В ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

ФОРМУВАННЯ СВІДОМОЇ ДИСЦИПЛІНИ УЧНІВ 4-6-Х КЛАСІВ В ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СВІДОМОЇ ДИСЦИПЛІНИ УЧНІВ 4-6-Х КЛАСІВ В ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
Федорович Олег Васильович
УДК 373.3:37.037:371.5
ФОРМУВАННЯ СВІДОМОЇ ДИСЦИПЛІНИ УЧНІВ 4-6-Х КЛАСІВ В ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.07 — теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному університеті “РЕГІ” імені академіка Степана Дем’янчука Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
БЕЗНОСЮК Олександр Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Військовий інститут, начальник кафедри математичного та програмного забезпечення автоматизованих систем управління.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН
України Євтух Микола Борисович, академік-секретар
відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України;
 
кандидат педагогічних наук, професор Цьось Анатолій Васильович,
Луцький інститут розвитку людини університету “Україна”,
проректор з науково-методичної роботи,
завідувач кафедри здоров’я і фізичної культури.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України,
кафедра педагогіки, психології і методики викладання математики,
м. Чернігів.
Захист відбудеться 27 травня 2005 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 26 квітня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відповідно до Конституції Україна є правовою, демократичною державою, в якій на першому місці людина з її правами та обов’язками. Провідне місце у вихованні всебічно розвиненої особистості відіграє освіта. Державна національна програма “Освіта (Україна XXI століття), Національна програма “Діти України”, Закон України “Про охорону дитинства” визначають пріоритетним завданням повноцінний фізичний розвиток дітей і молоді, що є необхідною складовою формування особистості людини.
Сутність будь-якого явища в суспільному житті неможливо зрозуміти, не усвідомивши зовнішніх і внутрішніх умов, які його спричинили. Ця закономірність повністю стосується й передумов становлення і розвитку системи фізичного виховання дітей і молоді в Україні. Її треба розглядати в широкому фізичному контексті, враховуючи всі фактори, які впливали на зародження, протікання і розвиток цього процесу.
Практичний досвід доводить, що фізичне виховання, фізичний розвиток особистості на сучасному етапі утвердження демократичного суспільства потребують особливої уваги з боку всіх соціальних інституцій - сім’ї, школи, громадських організацій тощо. Це зумовлюється цілим комплексом об’єктивних і суб’єктивних причин: надзвичайно несприятливою екологічною ситуацією в Україні, що позначилася на погіршенні здоров’я нації; зниженням життєвого рівня значної частини населення держави внаслідок економічних негараздів; неповним використанням навчальними закладами шляхів та засобів зміцнення здоров’я школярів; незацікавленістю проблемами фізичного виховання дітей у сім’ї; відсутністю стереотипів, котрі б репрезентували здоровий спосіб життя української молоді.
Усе це змістило акценти у виховній галузі, в результаті чого проблеми фізичного виховання віддалилися на останній план, послаблено вплив на формування свідомої дисципліни школярів, особливо у IV-VI класах.
Це пояснюється ще й тим, що учні цих класів за своїми фізіологічними і психологічними особливостями перебувають на етапі переходу від дитинства до юності і є надто збудливі, енергійні, сповнені бажань проявити себе і дуже часто саме негативно, що призводить до порушень дисципліни як на уроках, так і в громадських місцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СВІДОМОЇ ДИСЦИПЛІНИ УЧНІВ 4-6-Х КЛАСІВ В ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок