Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПУЛЯЦІЙНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ВИДІВ РОДУ BUFO У ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ПОПУЛЯЦІЙНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ВИДІВ РОДУ BUFO У ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ПОПУЛЯЦІЙНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ВИДІВ РОДУ BUFO У ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАБАНОВ ДМИТРО АНДРІЙОВИЧ
УДК (597.841::574.4):[477.5+292.485]
ПОПУЛЯЦІЙНЕ РІЗНОМАНІТТЯ
ВИДІВ РОДУ BUFO
У ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.16 — екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ–2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук, професор,
Булахов Валентин Леонтійович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра зоології та екології, професор
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Ємельянов Ігор Георгійович,
Інститут зоології ім. Шмальгаузена НАН України,
відділ популяційної екології та біогеографії,
завідуючий відділом
кандидат біологічних наук,
Решетило Остап Степанович,
Інститут екології Карпат НАН України,
відділ популяційної екології,
молодший науковий співробітник
Провідна установа: | Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України,
м. Сімферополь
Захист відбудеться „31”березня 2004 року о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий „27” лютого 2004.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відносини людства і біосфери переживають кризу. Найважливішою науковою проблемою, рішення якої необхідно для переходу до сталого розвитку, є пізнання структурно-функціональних особливостей біосфери, біогеоценозів і біосистем інших рівнів. Однією з найхарактерніших властивостей життя є біорізноманіття, що виявляє себе на всіх рівнях його організації. Функціонування, регуляція та еволюція надорганізмених біосистем — процеси, які виявляються через їх різноманіття. Враховувати біорізноманіття вкрай необхідно при збереженні, експлуатації, утворенні та зміні природних та штучних біогеоценозів.
Різні групи організмів відрізняються за характерним для них співвідношенням різних рівнів біорізноманіття та їхнім внеском у забезпечення адаптації і стійкості біосистем. Важлива наукова проблема — вивчення особливостей відокремлення структурно-функціональних одиниць різного рівня біосистем, визначення їх внеску у загальне біорізноманіття. Найменш вивченим рівнем різноманіття є популяційний. Його треба вивчати на прикладі таксономічно вивчених видів із широким ареалом, особин яких можна описати за багатьма ознаками — таких, як поширені в Україні Bufo vіrіdіs і Bufo bufo. На їх прикладі можливо оцінити популяційне різноманіття, вибрати ознаки для його вивчення, порівняти його з різноманіттям вищих і нижчих рівнів, визначити чинники, що впливають на нього.
Вивчення популяційного різноманіття на прикладі представників роду Bufo становитиме інтерес не тільки з огляду вивчення цієї практично важливої та теоретично цікавої групи тварині, а й для пізнання механізмів стійкості та адаптації інших груп з порівнянною популяційною структурою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до науково-дослідної теми біологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна № 0103U004271 “Дослідження і підтримка біорізноманіття природних систем Лівобережної України; моніторинг генетико-демографічних процесів”. Тема роботи є одним з напрямків досліджень кафедри зоології й екології тварин ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОПУЛЯЦІЙНЕ РІЗНОМАНІТТЯ ВИДІВ РОДУ BUFO У ЛІВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок