Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація стадії пробірної плавки при визначенні благородних металів у рудах та продуктах їх переробки

Оптимізація стадії пробірної плавки при визначенні благородних металів у рудах та продуктах їх переробки

Назва:
Оптимізація стадії пробірної плавки при визначенні благородних металів у рудах та продуктах їх переробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ФІЗИКО-ХІМІЧНИЙ ІНСТИТУТ ІМ. О.В. БОГАТСЬКОГО
НАН УКРАЇНИ
ВОРОПАЄВ вячеслав олександрович
УДК 543.056; 543.422
Оптимізація стадії пробірної плавки при визначенні благородних металів у рудах та продуктах їх переробки
Спеціальність 02.00.02 – аналітична хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор,
Чмиленко Федір Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, провідний науковий співробітник,
Трохимчук Анатолій Костянтинович,
Київський національний університет ім. Т.Шевченка,
провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, доцент,
Захарія Олександр Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри аналітичної хімії
Провідна установа: Науково-технологічний комплекс "Інститут монокристалів"
Національної академії наук України
Захист відбудеться 21 жовтня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.219.01 у Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України (65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України (65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86)
Автореферат розісланий ____ вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. І.В. Безлуцька


Загальна характеристика роботи
За оцінками експертів Україна має геологічні передумови створення власної мінерально-сировинної бази благородних металів для організації видобувної промисловості. Для підтвердження цього здійснююється комплекс науково-дослідних і пошуково-розвідувальних робіт щодо оцінки вмісту благородних металів в родовищах України.
Комплексне освоєння корінних родовищ і техногенних відходів особливо важливе для України з її гігантськими масштабами витягу з надр залізних і марганцевих руд у Криворізькому і Нікопольському басейнах, кам'яного і бурого вугілля в Донецькому і Дніпровському басейнах, відчуженням земель для складування хвостів збагачення металургійних і паливних шлаків Миколаївського глиноземного завода та Побужського феронікелевого комбіната, теплових електростанцій, а також інших виробництв, відходи яких годяться для вилучення благородних металів.
Руди і відходи металургійного виробництва - складні багатокомпонентні системи перемінного складу. В основному вони складаються зі сполук Si, Mg, Ca, Na, K, Al, Fe, Cu, Pb, Te. Вміст благородних металів в них варіюється в діапазоні концентрацій 110-7 - 510-3 %.
Через неоднорідність складу об'єктів, що аналізують, і невисокого вмісту в них благородних металів визначення останніх дотепер вважається однією з найбільш складних задач сучасної аналітичної хімії. При цьому значні похибки в результати аналізу частіше всього вносить стадія розкриття проби і відділення мікрокількостей елементів, які визначають, від матриці.
Вперше увагу на значні розбіжності результатів визначення золота різними методами було звернуто у 70-х роках при пошуку родовищ в докембрійських конгломератах при оцінці золото- та платиноносності зеленокаміних структур Алданського щіта. Результати визначення виявились погано порівняними. Росходження вмісту у деяких пробах сягало одного, а інколи двох порядків. При цьому відтворюваність результатів, отриманих у кожній лабораторії, не перевищувала нормативних відхилень.
З методів, які використовували, найбільш порівнянними між собою є результати які отримано пробірним методом. Крім того, пробірна плавка є основним методом, результати якого приймаються як єдино надійний спосіб визначення благородних металів і, у зв’язку з цим, дані тільки пробірного методу використовуються для підрахунку запасів і промислово-економічної оцінки родовищ. Тому визначення проводять досить чутливим фізичним методом у комбінації з пробірним концентруванням на стадії пробопідготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Оптимізація стадії пробірної плавки при визначенні благородних металів у рудах та продуктах їх переробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок