Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДІЮЧИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС)

СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДІЮЧИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС)

Назва:
СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДІЮЧИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДЕЙНЕКО СТЕПАН ІВАНОВИЧ
УДК 550.83+550.832.5
СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДІЮЧИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС)
Спеціальність – 04.00.22 – геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
геологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор геологічних наук, професор
Вижва Сергій Андрійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
декан геологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Кузьменко Едуард Дмитрович
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри техногенної безпеки та геоінформатики
кандидат геолого-мінералогічних наук,
старший науковий співробітник
Тяпкін Олег Костянтинович
Інститут проблем природокористування та екології НАН України, завідувач відділу антропогенних змін геологічного середовища, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “11” жовтня 2007 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.32 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 10 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 26.001.32
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент А.В.Сухо рада
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Програма розвитку національної енергетики до 2010 року передбачає активне будівництво нових енергетичних об’єктів на території України. Згідно з рекомендаціями МАГАТЕ країна, на території якої розташовані об’єкти підвищеної небезпеки, зобов’язана проводити повний комплекс досліджень, включаючи моніторингові. В Україні експлуатують атомні електростанції (АЕС) „радянського періоду”, що були запроектовані без достатньо детального врахування геолого-геофізичних характеристик територій їх розташування. Наприклад, під час проектування першої черги Рівненської АЕС (РАЕС) не були враховані карстово-суфозійні процеси, недооцінені деякі особливості ґрунтів та порід у фундаменті реакторного відділення Південно-Української АЕС, що призвело до їх нерівномірного просідання тощо. В зв’язку з цим особливу актуальність набуває питання забезпечення надійної експлуатації потенційно небезпечних енергетичних об’єктів у складних інженерно–геологічних, гідрогеологічних і сейсмічних умовах. В останні роки на території України на окремих об’єктах за наявності певної загрози або під час проявів небезпечних геологічних процесів фахівці підприємства системи ДП НАЕК „Енергоатом”, наукові установи НАН України, вищих навчальних закладів виконували моніторингові дослідження, до складу яких входять геологічні, гідрогеологічні, геодезичні і геофізичні спостереження. В той же час ці дослідження на сьогодні мають несистемний характер, не забезпечені ні теоретично, ні методично, а їх результати не проаналізовані комплексно із врахуванням усієї наявної геолого-геофізичної інформації. В зв’язку з цим актуальною є розробка і створення ефективної системи контролю за станом геологічного середовища (ГС) на територіях розміщення потенційно небезпечних енергетичних об’єктів з метою мінімізації негативного впливу геологічних і техногенних процесів на їх експлуатацію та довкілля.
Основна ідея роботи полягає у розробці, методологічному та теоретичному обґрунтуванні комплексу заходів для оцінювання стану та прогнозу розвитку в просторі і часі небезпечних геологічних процесів (карст, суфозія, підтоплення, просідання території, гравітаційні процеси тощо) на територіях розміщення енергетичних об’єктів. У дисертації представлені розроблені автором теоретичні, методичні та інтерпретаційні основи системи активного і пасивного моніторингу ГС майданчиків потенційно небезпечних об’єктів на базі комплексу геофізичних методів дослідження (радіоізотопні та сейсмоакустичні дослідження ґрунтів) з використанням даних сейсмологічних, геодезичних, гідрогеологічних спостережень та наведено приклад реалізації цієї системи для території розташування РАЕС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ГЕОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДІЮЧИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ (НА ПРИКЛАДІ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок