Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ПІДЛІТКОВІЙ ГІНЕКОЛОГІЇ

ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ПІДЛІТКОВІЙ ГІНЕКОЛОГІЇ

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ПІДЛІТКОВІЙ ГІНЕКОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
І СПОРТУ УКРАЇНИ
ВАСИЛЕНКО МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 618.1 - 085
ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ПІДЛІТКОВІЙ
ГІНЕКОЛОГІЇ
24.00.02 - Фізична культура, фізичне виховання різних груп
населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Киів – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор ФІЛІПОВ
Михайло Михайлович, завідуючий кафедрою фізичного виховання і здоров’я Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, доцент ШАХЛІНА Лариса Генріховна, професор кафедри медико-біологічних дісциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України.
 
Доктор педагогічних наук, професор ПОХОЛЕНЧУК Юрій
Тимофійович, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту
Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет України з фізичної культури і спорту, Київ.
Захист відбудеться ”15“ квітня 1999 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (252150, Київ-150, , вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (252150, Київ-150, , вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий ”15“ березня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор педагогічних наук, професор Л.Я. Іващенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. За незадовільних демографічних, складних соціально-економічних і екологічних умов в Україні особливого значення набувають питання збереження, зміцнення і корекції здоров'я дівчат, тому що саме вони визначають репродуктивну функцію жінок і життєздатність нації в цілому.
До числа найбільш поширених гінекологічних розладів у підлітковому віці належить затримка статевого розвитку (ЗСР), яка нерідко супроводжується недостатнім фізичним розвитком [Ю.О. Крупко-Большова, 1990; М.К. Кравченко,1996 та ін.]. Відомо, що основною ланкою виникнення такої патології є порушення ендокринної регуляції, яка значною мірою залежить від функціонування певних фізіологічних систем (зокрема, кардіореспіраторної, яка відіграє провідну роль в енергозабезпеченні процесів росту та розвитку). Одним з основних засобів впливу на ці системи є рухова активність. У зв'язку з цим, гармонійність фізичного і статевого розвитку є головним фактором у розробці методів корекції та оцінки можливих порушень.
Хоча сучасна доктрина реабілітації у підлітковій гінекології повинна орієнтуватись на немедикаментозні методи і розумне обмеження фармакотерапії, рекомендації, які існують сьогодні, стосуються способів лікування із замінною або стимулюючою гормональною терапією, вітамінолікуванням і фізіотерапією [Н.В. Кобозєва, 1988; С.О. Лєвєнєц, 1991; М.А. Жуковський, 1995]. Тому дуже актуальною вважається можливість використання таких природних засобів фізичної реабілітації (ФР), як лікувальна фізична культура (ЛФК) і сегментарно-рефлекторний масаж.
Фізіологічне обгрунтування цих методів докладно висвітлене, але рекомендовані методики зводяться до переліку вправ і мануальних засобів без урахування віку, функціонального стану хворих, дозування навантажень, клінічної ефективності [В.Є. Васильєва, 1979; І.І. Бенедиктов, 1990; Ю.О. Ісаєв, 1993 та ін.].
Вирішення цих питань дозволить адекватно планувати фізичні навантаження, як з профілактичною, так і з лікувальною метою, підвищити ефективність комплексного лікування дівчат із затримкою статевого і фізичного розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на підгрунті зведеного плану НДР Вченої Ради НУФВСУ на 1996-2000 р. за темою 796. - 053.7.071.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ У ПІДЛІТКОВІЙ ГІНЕКОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок