Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ТЕРЕЩЕНКО Наталія Миколаївна
УДК 024.5:027.7:376.68
ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ
В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ
07.00.08 книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор
кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сенченко Микола Іванович,
Книжкова палата України ім. І.Федорова,
директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Саприкін Георгій Анатолійович,
Державна бібліотека України для юнацтва,
директор
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства та соціальних комунікацій,
Міністерство культури і туризму України.
Захист відбудеться “16“ грудня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано “15 “ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні теорії соціального розвитку (теорії модернізації, залежності, теорії вивільнення та розвитку людсь-кого потенціалу) першорядного значення надають освіті. Визнаною тенденцією розвитку сучасної освіти є її безперервність, що передбачає виховання людини як особистості, орієнтованої на навчально-пізнавальну діяльність впродовж життя. Внаслідок утвердження такого підходу, а також реальної мобільності студентів і викладачів як читачів істотно змінюються функції багатьох бібліотек, особливо університетських. Вони безпосередньо залучаються до виконання завдань навчального процесу, забезпечуючи інформаційну підтримку та послуги.
Вивчення і задоволення інформаційних потреб студентів є актуальними завданнями бібліотекознавства, документалістики, інформатики. Відомо, що інформаційна потреба завжди пов’язана із змістом конкретної проблеми і залежить від багатофакторної характеристики споживача інформації, і від мети її використання. У бібліотекознавстві вивчення інформаційних потреб читачів є передумовою створення ефективних систем інформаційного обслуговування, бібліографічного забезпечення та надання якісних освітньо-інформаційних послуг.
Навчання іноземних студентів в Україні як один із напрямів розвитку системи національної освіти, сприяє підвищенню іміджу української вищої школи на світовому рівні, і є додатковим джерелом фінансування підготовки кадрів. В країнах, де іноземні студенти вкладають в економіку понад 2,5 мільярда доларів на рік, створюється понад 20 тисяч робочих місць для викладачів.
Враховуючи позитивні аспекти навчання іноземних студентів у вітчизняних вищих навчальних закладах, зазначимо, що важливими складовими механізму забезпечення і привабливості вітчизняної вищої освіти для іноземців є: доступність освіти та її якість, де остання визначається такими критеріями, як кадровий потенціал викладачів, матеріально-технічне, методичне та інформаційне забезпечення навчального процесу.
Підвищенню адекватності та якості освіти сприяють: впровадження в освітню діяльність сучасних інформаційних технологій; розширення інформаційних зв’язків між учасниками процесу; інтенсивність і масштабність міжнародного обміну інформацією. Вони стають каталізаторами інтеграційних процесів в освіті.
Дослідження проблеми формування процесу інформаційного обслуговування іноземних студентів в університетській бібліотеці ґрунтується на наукових концепціях педагогіки, бібліотекознавства, інформатики, психології та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ В УНІВЕРСИТЕТСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок