Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ ДИЗ’ЮНКТИВНИХ ТА ПЛІКАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛАСТОВИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ ДИЗ’ЮНКТИВНИХ ТА ПЛІКАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛАСТОВИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ ДИЗ’ЮНКТИВНИХ ТА ПЛІКАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛАСТОВИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,06 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
КОЛЬЧИК Іван Євгенович
УДК 622.831.3: 533.6
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ ДИЗ’ЮНКТИВНИХ ТА ПЛІКАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛАСТОВИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК
Спеціальність 05.15.11 – „Фізичні процеси гірничого виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів Національної академії наук України (м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України Алексєєв Анатолій Дмитрович, директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Софійський Костянтин Костянтинович, завідувач відділу проблем технології підземної розробки вугільних родовищ Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент Петренко Юрій Анатолійович, доцент кафедри гірничої геомеханіки Донецького національного технічного університету Міністерства освіти та науки України (м. Донецьк)
Провідна установа:
Український державний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Захист відбудеться "10" 03 2006 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "08" 02 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, канд. техн. наук О.В. Гладка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний видобуток вугілля в Донбасі в останні десятиріччя призвів до необхідності відробки запасів на глибинах, більших за 1000 м. Однак, із зростанням глибини ведення гірничих робіт з’являється ціла низка факторів, що збільшують вартість проведення виробок, та знижують безпеку праці шахтарів. До них, в першу чергу, необхідно віднести зростання гірського тиску, зростання газоносності пластів, а також збільшення кількості шахтопластів, що схильні до газодинамічних явищ. Особливо ускладнюють ведення гірничих робіт на глибоких горизонтах геологічні порушення, оскільки вони не тільки сприяють виникненню додаткової концентрації напружень при наближенні до них гірничої виробки та являються осередками накопичення метану, а також тому, що, найчастіше, саме до них приурочені газодинамічні явища на викидонебезпечних пластах.
Для підвищення безпеки ведення гірничих робіт необхідною умовою є своєчасне виявлення геологічних порушень, що зустрічаються гірничими виробками при їх проведенні. Великі геологічні порушення, зазвичай, прогнозуються, а малоамплітудні диз’юнктивні порушення (МДП) та плікативні порушення виявити до початку ведення гірничих робіт досить складно. Методи прогнозу диз’юнктивних та плікативних, що супроводжуються потовщенням пласта, порушень та амплітуди їх зміщення чи величини потовщення при проведенні пластових підготовчих виробок не демонструють високої точності при амплітудах зміщення пласта менших за 1,0 м, та, зазвичай, не виявляють його потовщення. Тому розробка методу прогнозу, що дозволяє виявляти МДП та плікативні порушення, що супроводжуються потовщенням пласта, при проведенні пластових підготовчих виробок є важливою та актуальною науково-технічною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Прогноз малоамплітудних порушень при проведенні пластових гірничих виробок являє собою один з наукових напрямків Інституту фізики гірничих процесів НАН України. Дисертаційна робота є однією з частин досліджень, що виконані за тематикою інституту: тема № ДР0102U003845 – „Вид напруженого стану вугілля та фазовий стан метану в ньому при руйнуванні”; тема № ДР0197U008905 – „Граничний стан вугілля та фазовий стан метану в ньому при нерівнокомпонентному стисканні”; тема № 310201040 „Розробити і впровадити спосіб прогнозу місця розташування зародків викидів вугілля і газу при проведенні пластових підготовчих виробок на особливо викидонебезпечних пластах Донбасу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОГНОЗУ МАЛОАМПЛІТУДНИХ ДИЗ’ЮНКТИВНИХ ТА ПЛІКАТИВНИХ ПОРУШЕНЬ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ПЛАСТОВИХ ГІРНИЧИХ ВИРОБОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок