Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ І ДИНАМІКА ФТОРУ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ПРИЧОРНОМОРЯ

ГЕОГРАФІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ І ДИНАМІКА ФТОРУ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ПРИЧОРНОМОРЯ

Назва:
ГЕОГРАФІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ І ДИНАМІКА ФТОРУ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ПРИЧОРНОМОРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Тригуб Валентина Іванівна
УДК 631.416.3 (251..1:477.7)
ГЕОГРАФІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ І ДИНАМІКА
ФТОРУ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ПРИЧОРНОМОРЯ
11.00.05 – біогеографія і географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті імені Іллі Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Позняк Степан Павлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів, завідувач
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Михайлюк Віктор Іванович,
Одеський державний аграрний університет,
кафедра меліорації і ґрунтознавства, завідувач
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Федорищак Роман Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра географії України, доцент
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться " 17 " червня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізова-ної вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка
(79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий "16" травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент Дубіс Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним з основних завдань у галузі охорони навколишнього середовища є розробка заходів запобігання забруднення компонентів природного середовища, зокрема, ґрунтів унаслідок господарської діяльності людини.
У комплекс заходів, пов'язаних з раціональним використанням ґрунтових ресурсів, входить внесення мінеральних добрив і хімічних меліорантів, що застосовуються з метою підвищення родючості ґрунтів. Внесення добрив неминуче пов'язане з надходженням у ґрунт, разом з необхідними для рослин біологічно важливими елементами, різних забруднюючих речовин, здатних токсично впливати на рослини, тварин і людину.
У сучасних умовах фтор є однією з найбільш розповсюджених забруднюючих речовин у повітрі, ґрунті, природних водах, продуктах харчування.
Актуальність теми. Численні дослідження фторного режиму стосуються переважно ґрунтів лісової і лісостепової зон. Фторний режим степових ландшафтів півдня України вивчений недостатньо. Це пов'язано з тим, що в ґрунтах „кальцій-класу” фтор з глинистими мінералами і карбонатами утворює важкорозчинні сполуки, які можуть накопичуватися у великій кількості, але за низької його активності.
Сучасні умови ґрунтоутворення і використання земель півдня України, які пов'язані з широким розвитком зрошуваного землеробства і хімічною меліорацією, суттєво збільшили фторне навантаження в системі „ґрунтові води - ґрунти - рослини”. Це призвело до локалізації міграційної здатності і акумуляції фтору в природних і агрогенних ландшафтах північно-західного Причорномор'я.
Фтор також відносять до активних атмосферних і водних мігрантів. У досліджуваних ландшафтах його акумуляція зумовлена фізико-географічними особливостями території, що розташована у південній частині Причорноморської низовини і є областю розвантаження стоку підземних і поверхневих вод, що формуються на Українському кристалічному щиті та Подільській височині. Тому для умов півдня України актуальною є кількісна оцінка надходження фтору в ландшафти цієї території з атмосферними опадами і перерозподіл його в ґрунтах, ґрунтових і підземних водах.
Важливим є питання вивчення транслокації фтору із ґрунту в рослини. Залежність вмісту фтору в рослинах від його вмісту в ґрунті, умови його поглинання з ґрунтів дотепер маловивчені. На сьогодні немає єдиної думки щодо динаміки фтору в системі „грунт - рослина”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПОШИРЕННЯ І ДИНАМІКА ФТОРУ У ЧОРНОЗЕМАХ ПІВДЕННИХ ПІВНІЧНО-ЗАХІДНОГО ПРИЧОРНОМОРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок