Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ – першої третини ХХ століття

Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ – першої третини ХХ століття

Назва:
Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ – першої третини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
Дудик Романа Володимирівна
Хорова культура Прикарпаття кінця
ХІХ – першої третини ХХ століття
17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2000
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії української музики
Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського
Науковий керівник: Академік академії мистецтв України,
доктор мистецтвознавства, професор
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського
Офiцiйнi опоненти: - доктор мистецтвознавства, провідний науковий
співробітник
Загайкевич Марія Петрівна, Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського
НАН України (Київ)
- кандидат мистецтвознавства, доцент
Козаренко Олександр Володимирович, Вищий державний
музичний інститут ім. М.В. Лисенка (Львів)
Провідна організація: Харківський державний інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського, кафедра історії музики
Захист дисертації відбудеться " 27 " вересня 2000 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського, за адресою : м. Київ-1, вул. Городецького, 1/3, 2-й поверх, ауд. 36.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, за адресою: м. Київ-1, вул. Городецького, 1/3.
Автореферат розiслано " 23" серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах духовного відродження українського народу та побудови незалежної Української держави зростає роль та значення музичного хорового мистецтва як невід’ємної складової загального культуротвор-чо-го історичного процесу.
Період розвитку національної музичної культури в Західній Україні (кінець ХІХ - перша половина ХХ століття) – один із важливих в історії українського музичного мистецтва, бо саме в ньому відбувалося загальне піднесення музичної культури та становлення композиторської школи. Демократичні зрушення в Галичині сприяли інтенсифікації мистецьких процесів і на Прикарпатті. Активізація громадського життя, інтенсивний розвиток різних видів національного мистецтва не могли не впливати на музичну творчість та виконавство в краї. З усіх галузей музичної творчості хорове мистецтво було одним з найрозвиненіших і давніх. Засадами для нього служили з одного боку, багатющі народно-пісенні традиції краю, і з другого, - високий рівень акапельного співу, профе-сіоналізм якого під-три-мувався постійною виконавською практикою у сфері світського музи-ку-ван-ня і церковної музики. Хорове мистецтво було найактивнішим чин-ником самозбереження національних музичних традицій. Інтенсивна практика побутового хорового співу, поява численних аматорських колективів дали змогу залучити широку аудиторію до виконавської діяльності.
Актуальність дослідження. Музична культура Прикарпаття кінця ХІХ - першої третини ХХ століття містить в своїй історії багато нез’ясованого, невитлумаченого, штучно вилученого з наукового обігу. Дослідники, які зверталися до вивчення тогочасного музичного життя, змушені були дотримуватися цілої низки офіційних ідеологічних догм і нормативів. Яскраві постаті нашої культури, які знаходились в зазначений період на вершині слави і творчої активності, такі, як О.Залеський, В.Безкоровайний, І.Недільський, З.Лавришко-Бундзяк, Б.Кудрик та інші, зазнали в 20-30-х роках репресій і, прийнявши долю емігрантів, продовжували нагро-маджувати музичні здобутки, утверджувати "поміж народів" рідну куль-туру, мову, традиції вже за кордоном. Внаслідок цього, сформувалося дещо викривлене уявлення про етно-регіональні культуротворчі процеси початку століття, які вимагають в сьогоденні відтворення істинної та повної картини функціонування й розвитку музичної культури При-кар-пат-тя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ – першої третини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок