Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У БУРИЛЬНІЙ КОЛОНІ НА РОБОТУ ТРИШАРОШКОВИХ ДОЛІТ

ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У БУРИЛЬНІЙ КОЛОНІ НА РОБОТУ ТРИШАРОШКОВИХ ДОЛІТ

Назва:
ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У БУРИЛЬНІЙ КОЛОНІ НА РОБОТУ ТРИШАРОШКОВИХ ДОЛІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Івано - Франківський національний технічний університет нафти і газу
В а с и л ю к Ю р і й М и х а й л о в и ч
УДК 622.24.051
ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У БУРИЛЬНІЙ КОЛОНІ
НА РОБОТУ ТРИШАРОШКОВИХ ДОЛІТ
05.15.10 - буріння свердловин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Мислюк Михайло Андрійович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри буріння
нафтових і газових свердловин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мойсишин Василь Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри вищої математики
кандидат технічних наук
Кунцяк Ярослав Васильович,
завідувач відділу технічних засобів буріння,
ВАТ “Український нафтогазовий інститут”, м. Київ
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут природних газів ДК “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України”, м. Харків
Захист відбудеться "07" лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий " 04 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Ковбасюк І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економіка України на сучасному етапі гостро потребує підвищення темпів видобутку вуглеводневої сировини. Це вимагає збільшення об’ємів буріння глибоких свердловин, пошуку та розвідки нових родовищ нафти і газу. У зв’язку з цим зменшення вартості спорудження свердловин є надзвичайно актуальним.
Основні об’єми глибокого буріння в Україні на даний час виконуються роторним способом з використанням тришарошкових доліт; тому зрозуміло, що вдосконалення технології їх відробки є вагомим резервом підвищення техніко-економічних показників спорудження свердловини. Одним із експлуатаційних методів підвищення показників роботи бурових доліт є регулювання динамічних режимів їх роботи. Відомо, що поздовжні коливання долота у процесі буріння вагомо впливають на ефективність руйнування породи.
Вивчення поздовжніх коливань у бурильній колоні дасть можливість цілеспрямовано впливати на динаміку долота з метою оптимізації режиму його роботи, а також забезпечувати низький рівень вібрацій в інших частинах колони, що дозволить запобігати прискореному зношуванню бурильного інструменту і пов’язаним із цим аваріям. Регулювання динамічних режимів може здійснюватись підбором оптимальних для даних умов режимних параметрів, вибором відповідних компоновок низу бурильної колони (КНБК) та використанням різних пристроїв, що впливають на поздовжні коливання (амортизатори, вібратори та ін.).
Вивчення опублікованих за даним питанням наукових праць дало можливість визначитися в напрямках інтенсифікації динамічного режиму відробки доліт, які грунтуються на концентрації коливальної енергії в області долота внаслідок відбивання хвиль або пружної взаємодії з вибоєм невеликої зв’язаної з долотом маси, яка динамічно (за допомогою амортизатора) ізольована від верхніх секцій бурильної колони.
Дослідження поздовжніх коливань бурильної колони дозволяє також обгрунтувати методи впливу на шкідливі низькочастотні коливання, що виникають внаслідок наявності нерівностей вибою (вибоїн), зясувати причини утворення вибоїн та способи запобігання їх.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота входить до науково-тематичних планів Міністерства освіти і науки та підприємств нафтогазовидобувної галузі України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ У БУРИЛЬНІЙ КОЛОНІ НА РОБОТУ ТРИШАРОШКОВИХ ДОЛІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок