Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм державного та регіонального управління соціальною безпекою

Механізм державного та регіонального управління соціальною безпекою

Назва:
Механізм державного та регіонального управління соціальною безпекою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,60 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут економіки промисловості
Снігова Олена Юріївна
УДК 338.24:316.4
Механізм державного та регіонального управління соціальною безпекою
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Новікова Ольга Федорівна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу проблем управління виробництвом;
кандидат економічних наук
Близнюк Вікторія Валеріївна
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” (м. Київ), завідувач відділу соціально-економічних проблем праці.
Провідна установа – Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
кафедра менеджменту.
Захист відбудеться “22”  червня  року о   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .151.01 Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “20” травня   р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реформування економічної сфери та становлення ринкових відносин в Україні супроводжуються значними соціальними втратами. Накопичені соціальні проблеми за своєю гостротою та вагомістю наслідків набувають характеру загроз національній безпеці в соціальній сфері. Стан соціальної безпеки України обумовлений поглибленням демографічної кризи. Відсутнє просте відтворення населення, скорочується тривалість життя, зростає смертність та знижується народжуваність, виникає загроза вимирання нації. У  р. рівень безробіття, розрахований за методологією МОП, перевищував критичне порогове значення показника, прийнятого у світовій практиці як небезпечна межа, більш ніж у 1,2 раза. Низьким залишається рівень та якість життя громадян України. За світовими стандартами небезпечно вагомою залишається частка населення, що живе за порогом бідності. Протягом 1999-2004 рр. співвідношення мінімальної та середньої заробітної плати коливається у межах порогового значення, прийнятого світовою практикою на рівні 30%. Стан здоров’я населення України є незадовільним. Це є наслідком несприятливих умов життєдіяльності, низького рівня життя, зниження можливостей отримання достатніх та якісних соціальних послуг, незорієнтованості соціального управління на профілактику виробничих та побутових ризиків, поширення серед населення нездорового способу життя та погіршення екологічного стану в країні. Розповсюдження набула неправова поведінка. Нормою стає порушення соціального та трудового законодавства, нереалізованість державних соціальних гарантій, невиконання положень колдоговорів та угод, незабезпечення гарантій зайнятості.
Визначені тенденції простежуються практично по всіх регіонах України. Навіть регіони з найвищим рівнем соціально-економічного розвитку мають соціальні проблеми, гострота і глибина яких створюють загрози соціальній безпеці країни. Посилюється нерівномірність соціально-економічного розвитку регіонів України. За більшістю показників диференціація у 2-3 рази перевищує їх порогове значення, що за світовими стандартами не повинно бути вищим за 1,5 раза. Необхідність розв’язання зазначених проблем потребує підвищення ефективності державного управління процесами соціальної безпеки та визначає вагомість і значущість розробки теоретичних засад соціальної безпеки з урахуванням регіонального аспекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Механізм державного та регіонального управління соціальною безпекою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок