Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАЛІФІКАЦІЯ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ІНШИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖІВ

КВАЛІФІКАЦІЯ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ІНШИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖІВ

Назва:
КВАЛІФІКАЦІЯ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ІНШИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ОСТАНІН ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 343.50
КВАЛІФІКАЦІЯ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ
ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ІНШИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ
ПЛАТЕЖІВ
12.00.08 – кримінальне право
та кримінологія; кримінально - виконавче право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ - 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана в Національної академії внутрішніх справ України
Науковий керівник -
кандидат юридичних наук, доцент, Осадчий Володимир Іванович, Національна академія внутрішніх справ України, кафедра теорії кримінального права, начальник
Офіційні опоненти :
доктор юридичних наук, професор, Шакун Василь Іванович, Національна академія внутрішніх справ України, перший проректор
кандидат юридичних наук, Мойсик Володимир Романович,
Верховна Рада України, Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності
Провідна установа -
Одеська національна юридична академія,
(Міністерства освіти і науки) м.Одеса
Захист відбудеться 28 січня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ - 35, Солом’янська пл., 1
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України ( 03035, м. Київ - 35, Солом’янська пл., 1)
Автореферат розісланий “16 ” грудня 2003 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. Д. Лук’янчиков.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Обраний Україною курс на створення ринкової економіки зумовив докорінні зміни суспільних відносин, пов’язаних з формуванням бюджетів різних рівнів та державних цільових фондів як матеріальних чинників функціонування держави. Питома вага податкових внесків (податків, зборів, інших обов’язкових платежів) у загальній сумі бюджетних надходжень протягом 1994 – 2003 років постійно зростала і нині становить близько 70 %. За таких умов податкові внески набули значення головного джерела формування доходної частини бюджетів та державних цільових фондів, а їх несплата значною мірою впливає на економічну та соціальну стабільність в державі.
Обов’язок сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі в порядку і розмірах, установлених законом кожною особою, яка підпадає під юрисдикцію законодавства України, передбачений ст. 67 Конституції України.
Найбільш небезпечні прояви невиконання конституційного обов’язку сплачувати податкові внески тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Кількість порушених кримінальних справ за ухилення від сплати податків за вказаний період зросла майже у 10 разів. Водночас сума несплачених податкових внесків зросла більше ніж у 25 разів.
Наведені дані вказують на необхідність більш ефективної протидії злочинам, що вчиняються у сфері оподаткування. У цьому напрямі вже досягнуто певних позитивних зрушень. За останні чотири роки щорічні обсяги надходжень до зведеного бюджету зросли майже удвічі. Але покращення ситуації щодо протидії злочинності у сфері оподаткування ускладнюється недосконалістю податкового законодавства, нестійкістю податкової системи, непослідовністю податкової політики. Не можна визнати досконалим і законодавство про кримінальну відповідальність.
При розслідуванні й судовому розгляді справ цієї категорії припускаються численних помилок, що полягають у неправильному застосуванні норм матеріального та процесуального права й неоднаковому тлумаченні окремих ознак складу злочину. Виникають труднощі при відмежуванні ухилення від оподаткування від суміжних злочинів та його кваліфікації за сукупністю.
Проблеми кримінально-правових аспектів ухилення від оподаткування досліджені у працях П.П. Андрушка, Л.П. Брич, В.М. Вересова, П.А. Вороб’я, Н.О. Гуторової, О.О. Дудорова, Я.М Кураш, В.Р. Мойсика, В.В. Лисенка, В.О. Навроцького, О.І. Перепелиці, Ю.М. Сухова, Є.Л. Стрельцова, та інших вчених.
Кримінологічним аспектам боротьби з податковою злочинністю присвятили свої праці, зокрема, такі науковці, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КВАЛІФІКАЦІЯ УХИЛЕННЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, ІНШИХ ОБОВ’ЯЗКОВИХ ПЛАТЕЖІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок