Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТОКІВ РОБОЧОЇ СИЛИ НА ФІКСОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТОКІВ РОБОЧОЇ СИЛИ НА ФІКСОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТОКІВ РОБОЧОЇ СИЛИ НА ФІКСОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Федотова Тетяна Анатоліївна
УДК 331.5 (477.63)
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ
ПОТОКІВ РОБОЧОЇ СИЛИ НА ФІКСОВАНОМУ
РИНКУ ПРАЦІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Спеціальність 08.02.03 - організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | кандидат економічних наук, доцент, заслужений економіст України
Дєєва Надія Миколаївна, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри фінансів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Биков Георгій Михайлович, Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри політекономії (м.Дніпропетровськ)
кандидат економічних наук
Савостенко Тетяна Олександрівна,
Дніпропетровський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України, доцент кафедри економіки і регіональної економічної політики
Провідна установа - | Східноукраїнський національний університет ім.В.І.Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться “21” червня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49025 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050 ДСП, м.Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “19” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор О.Й.Шевцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній Україні в перехідний період, коли здійснюються докорінні соціальні, економічні та політичні перетворення, відбувається зростання проблем зайнятості, відсутність вирішення яких веде до росту напруження на ринку праці, посилення труднощів з працевлаштуванням населення, особливо молоді та жінок, зниження ефективності використання робочої сили, зростання повного, часткового і прихованого безробіття тощо. Як наслідок зростає чисельність малозабезпеченого населення, посилюються процеси соціального розшарування та маргіналізації, втрачають упевненість у майбутньому поліпшенні власного добробуту уразливі групи людей, багатьом з них стають недоступними навіть середні доходи, освіта і достойний людини спосіб життя. За таких умов найбільш радикальним напрямком вирішення існуючих проблем є прийняття конкретних заходів щодо поліпшення ситуації із зайнятістю населення і скорішого повернення безробітних у сферу суспільно-корисної діяльності.
Вивченню багатогранної проблеми регулювання та розвитку ринку праці присвячені праці таких провідних вітчизняних науковців, як С.І.Бандура, Д.П.Богиня, В.С.Васильченко, М.І.Долішній, С.І.Дорогунцов, С.М.Злупко, М.А.Козоріз, Е.М.Лібанова, В.В.Онікієнко, Н.О.Павловська, Л.С.Шевченко та ін.
Теоретичні, методичні та прикладні аспекти даної проблеми закономірно дістали значного розвитку в дослідженнях зарубіжних учених Дж. Браччі, С.Л.Брю, М.Вудкока, Е.Дж. Долана, Р.Лунда, Т.Пітера, Дж.Сакса, П.Самуельсона, Ф.Тейлора, С.Фішера, Ф.Хайєка та ін.
Проблема зайнятості в різнобічних її ракурсах широко висвітлена в працях російських учених, зокрема Є.Богданової, Н.Вишневської, Н.Горєлова, В.Качаліна, І.Маслової, В.Тимофєєва, В.Щербакової та ін.
Не принижуючи наукового доробку вказаних учених-економістів у дослідження проблеми формування й розвитку ринку праці, усе-таки необхідно підкреслити наявність певних остаточно не вирішених питань. Специфіка ринкових перетворень в Україні обумовлює об’єктивну необхідність розробки послідовної політики державного регулювання рівня і тривалості безробіття, що у свою чергу вимагає ґрунтовних знань руху робочої сили на ринку праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТОКІВ РОБОЧОЇ СИЛИ НА ФІКСОВАНОМУ РИНКУ ПРАЦІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок