Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ковалюк Дмитро Олександрович
УДК 519.876.2:621.783.23
МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ
01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця - 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Москвіна Світлана Михайлівна,
Вінницький національний технічний університет,
доцент кафедри комп’ютерних
систем управління
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Жученко Анатолій Іванович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри автоматизації хімічних виробництв
доктор технічних наук, професор
Лисогор Василь Микитович,
Вінницький державний аграрний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
Захист відбудеться “_14 ____березня 2008 р. о _9-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95, ГУК, 210.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 12 __лютого___ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Захарченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широкого розповсюдження в енергетиці, металургії, хімії, промисловості будівельних матеріалів набули складні теплотехнологічні об’єкти з розподіленими параметрами (ОРП). Окремим класом технологічних процесів, які протікають в таких об’єктах, є процеси випалювання, що характеризуються спрямованим просування оброблюваного матеріалу та нагріванням його під дією зовнішнього температурного поля.
Для оптимального управління ОРП необхідна розробка математичних моделей, які б адекватно описували динамічні процеси, що в них протікають. Математично динаміка ОРП описується за допомогою інтегральних рівнянь та найбільш використовуваних – диференційних рівнянь в частинних похідних. Для отримання моделі динаміки теплотехнологічних об’єктів в основному використовуються три підходи: перший – пов’язаний з отриманням аналітичного розв’язку системи диференційних рівнянь в частинних похідних, другий – передбачає заміну об’єкту з розподіленими параметрами декількома об’єктами з зосередженими параметрами з подальшою оцінкою їх параметрів диференційними рівняннями обмеженої розмірності по експериментальним даним, третій підхід – базується на чисельних методах розв’язку задачі.
Перевагою аналітичних методів, значний внесок в розвиток яких зробили Бутковський А.Г., Шокін Ю.І., Кунцевич В.М., Мельник В.С., Куржанський О.Б., Ляшко І.І., є достатньо висока точність отриманих моделей, однак, на жаль, явний розв’язок цих рівнянь в аналітичному вигляді видається можливим лише в окремих простих випадках. Навіть у найбільш простих ситуаціях, що допускають подання ОРП у формі “елементарних” лінійних розподілених блоків з відомими співвідношеннями вхід-вихід, системи з розподіленими параметрами описуються точними математичними моделями досить складного виду.
В основі другого підходу, розглянутого в роботах Тихонова В.І., Красовсього О.А., лежить апроксимація розподіленої системи зосередженою системою, що полягає в розбитті просторової області на достатнє кінцеве число областей та усереднені розподілених параметрів всередині кожної такої області, тобто представленні системи всередині кожної малої області як зосередженої. Перевагою методів ідентифікації параметрів зосереджених систем по статистичним даним є можливість одержання наближеної моделі в умовах, коли складний характер об’єкта або відсутність достатнього обсягу інформації про вихідні дані ускладнюють опис моделі аналітичним шляхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТЕПЛОТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБ’ЄКТУ З РОЗПОДІЛЕНИМИ ПАРАМЕТРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок